3 body před návštěvou sezóny

09.11
2016

Česká sledge hokejová liga měla na programu poslední zápasy své první poloviny. Na domácí Mustangy čekali Olomoučtí Kohouti. Hosté před sezónou posílili o 4 slovenské reprezentanty. V domácí sestavě ze zdravotních či pracovních důvodů chybělo tolik hráčů, že by to u některých týmů stačilo téměř na celou sestavu. Bylo tedy otázkou, jak si domácí v poslepované sestavě poradí. Vzpruhou pro domácí mohla být podpora z hlediště, na utkání si našlo na české poměry cestu velmi slušných šest desítek diváků. Domácí začali fantasticky. Po 74 vteřinách se z první střely po asistenci Michalce prosadil domácí kapitán Pavel Kubeš. Domácí pokračovali ve své aktivitě a přehrávali hosty. Tlak domácích vyvrcholil na konci 9. minuty, kdy se po asistenci Pavla Kubeše a Doležala prosadil Michalec. V 11. minutě byl na trestnou lavici odeslán domácí kapitán Pavel Kubeš a domácím začali krušné minuty. Kohouti se na dlouhou dobu usadili v útočném pásmu a nepouštěli domácí ke kotouči. K jejich smůle jím ovšem scházelo více klidu ve finální fázi. Ve 14. minutě ukázal svou důležitost pro domácí právě jejich kapitán a vymanil spoluhráče z útlumu, leč tentokrát přestřelil. V poslední minutě první třetiny mířil mimo ještě domácí Kolek. Prvních 10 minut třetí třetiny jsme neviděli kromě tři vyloučených nic, coby stálo za zaznamenání. Byl to spíše boj než hokej. Až ve 27. minutě našel Pavel Kubeš za obranou hostí jmenovce Doležala a ten svůj samostatný únik zakončil gólem. Za dalších 53 vteřin po vyhraném buly v obranném pásmu našel Jiří Kubeš přihrávkou, jejíž dráhu letu viděl jen on, svého bratra a ten si s únikem zkušeně poradil. Po dvou třetinách tak domácí vedli 4:0. Do závěrečné části hosté změnili taktiku a domácí kapitán měl na zádech stále přilepeného Večerku. Na počátku 32. minuty Stašák střelou přes Richarda Buhra překonal poprvé Bočka. Pro domácí to byla studená sprcha, navíc Večerek stále svědomitě střežil domácího kapitána a domácí měli problém založit kloudnou akci. Hosté velice dobře bruslili, naštěstí nebyli dostatečně kvalitní v práci s pukem. Několik málo šancí zlikvidoval pozorný Boček. Překonat ho dokázal až devět vteřin před koncem po samostatném nájezdu Novák. Domácí tak mohli spolu s fanoušky oslavit třetí výhru v řadě a udrželi tak kontakt s elitní čtyřkou.