Ani po druhé to nevyšlo

17.03
2017

Druhý finálový zápas se odehrával ve zlínské PSG aréně. Pardubičtí přijeli na zápas bez kanonýra Bernharda Heringa (musel na soustředění s německou reprezentací) a se zraněným brankářem Bočkem, který celý zápas odchytal se zlomeninou v zápěstí.

Jak se dalo očekávat, celý zápas byl ve vysokém tempu a papírově silnější Zlín měl od začátku více ze hry, ale nedokázal proměňovat šance. A tak se po chybě zlínských dostal ke střele od modré čáry veterán Tomáš Kvoch a chytrou střelou po ledě dostal Mustangy do vedení. Zlín si vytvořil několik gólových šancí, ale nepřesnost střel a skvěle chytající Boček nedovolili změnu skóre až do půlky třetí třetiny. Osm minut před koncem zápasu vstřelil se štěstím vyrovnávající gól zlínský kapitán Zdeněk Hábl. Domácí to velmi povzbudilo a během minuty zvedli vedení na 2:1. Mustangové se však nechtěli vzdát a tečovanou střelou srovnal na 2:2 Pavel Kubeš.

Jelikož základní hrací doba skončila nerozhodně 2:2, následovalo pětiminutové prodloužení, které se hrálo čtyři proti čtyřem. I když byly šance na obou stranách, tak druhý finálový zápas dospěl až do samostatných nájezdů. A zde ukázal svoje umění slovenský reprezentant Martin Joppa, který jako jediný uspěl a pomohl získat Zlínu tzv. Zlatý hattrick.

A tak SHK Mustangové AUTO IN, povzbuzováni úžasným fanklubem, skončili na skvělém druhém místě. Pohár ALL STAR si z pardubického týmu zasloužili Bernhard Hering a kapitán Pavel Kubeš. A právě druhý zmiňovaný získal ještě pohár střelce sezóny a zároveň se stal i vítězem kanadského bodování.