09.11
2014

Rychlý souhrn:

První sobotní zápas – Mustangové x Sparta 1:2 na nájezdy

Pardubice se ujaly vedení v první minutě a 8s před koncem Sparta srovnala na 1:1. Sparta pak potvrdila svoji kvalitu na nájezdy.

Druhý nedělní zápas – Mustangové x Karlovy Vary 2:3

Opět rychlé vedení Pardubic v první minutě. V 25min přidali Mustangové druhý gól. Pak už ale Karlovy Vary začaly tlačit a svůj tlak zhodnotily ve 27 a ve 30 minutě (12s před koncem druhé třetiny) Ve třetí třetině si tři body uzmuli žraloci z Karlových Varů tři minuty před koncem utkání.

Mustangové mají za sebou první „domácí“ víkend této sezony – co na něj trenér ?

Jeden bod z tohoto víkendu je určitým zklamáním. Samozřejmě jsme si byli hodně vědomi síly obou týmů prošpikovaných reprezentanty, proto základním úkolem bylo nepodlehnout přílišnému respektu a ukázat, že jsou všichni hratelní. V závěru však chybělo pomyslné štěstíčko a tlak soupeřů v závěrech zápasů nám natolik svázal ruce, že jsme neudrželi dobře rozjeté zápasy.

V čem byste viděl, kromě štěstí, zásadní chyby ?

U dvou gólů to bylo nakupení drobných chybiček, ale v zásadě hrál mančaft mnohem lépe než předchozí zápasy a bylo tam vidět i určitý kus hokeje a hlavně odhodlání a pověstné srdíčko.

A jak hodnotíte průběh samostatných zápasů ?

Obdobně, podařilo se nám zaskočit soupeře rychlým gólem (v obou případech v první minutě) a pak byla snaha nedovolit zásadní obrat. Bohužel konce třetin nám svazují ruce. Včera to bylo 8s před koncem utkání šťastnou tečí vyrovnání Sparty a dnes 12s před koncem druhé třetiny dotažení Varů.

To je samé chválení, co kritika ?

Ta samozřejmě musí přijít taky, ale je jednodušší, když děláte kiks za kiksem, pokud to jsou takovéto boje o jednom rozhodujícím gólu je to více o štěstí. Ale když to vezmeme kriticky, tak hlavní důvody jsou dva. Neproměňujeme šance (v obou zápasech to byly neproměněné tutové šance či nájezdy), pak špatné zhodnocení situací ve vlastním pásmu, zbrklé vyhazování puku s výsledným namazáním soupeři no a pak jsem si vzpomněl ještě na jednu věc, která stála hodně sil, ale naštěstí bez gólového potrestání a to bylo včera hodně vyloučených (pět vyloučení za zápas je moc).

A závěr ?

Se vztyčenou hlavou do dalších bojů a rádi bychom pocítili i větší podporu Pardubických fanoušků. Proto všechny zveme na domácí zápasy konané 29.11.2014 a 30.11.2014 opět v Pardubicích s Českými Budějovicemi. Ti chlapi si to za svoji bojovnost zaslouží.