Do třetice všeho dobrého

19.10
2015

V tomto kole čekal na Pardubice pouze jeden zápas. V sobotu zajížděly na led pražské Sparty. Jednalo se o souboj dosud neporažených týmů. Pardubičtí vyrazili do Neratovic téměř kompletní, scházel pouze nemocný Kořínek a po daleké Brazílii cestující Boček. Aktivněji vstoupili do utkání hosté, již ve druhé minutě se sám před Vápenkou objevil Hering. První vzájemný souboj ovšem Vápenka vyhrál. Hosté ovšem nelitovali zahozené šance dlouho. V polovině 4.minuty se po přihrávce Motyčky ocitl zcela sám před brankou Hering a započal své velké gólové představení. Sparta se nebyla schopná dostat k ohrožení Drahého branky. V páté minutě se dostal do šance navrátilec do pardubické sestavy Motyčka, Vápenka byl ovšem na místě. Na počátku sedmé minuty slavili pardubičtí podruhé. Hering se zbavil dvou obránců a pod padajícím Vápenkou poslal puk podruhé do sítě. O minutu později mohlo být pro Pardubice ještě lépe. Po kombinaci Kvocha a Pavla Kubeše zakončoval hostující kapitán, leč neúspěšně. V desáté minutě se osmělila také Sparta. Raul ovšem netrefil branku. Během poslední minuty se Sparta dostala ke dvěma střelám, ale Drahý byl jak při pokusu Zapletala tak Raula na místě. První třetina tak skončila vedením 2:0 pro hosty. Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Zdeněk Krupička ani Zapletal neuspěli a pardubičtí vzápětí odpověděli tlakem. Ve 23.minutě zůstal na ledě po srážce s Raulem chvíli ležet Hering. Německý útočník se ovšem rychle oklepal a pokračoval ve hře. Že se opravdu nejednalo o nic vážného, dokázal německý ostrostřelec v 25.minutě. Po nahrávce Motyčky se prosadil potřetí a zkompletoval tak svůj hattrick. Ve 27.minutě našel u tyčky Pavel Kubeš Kolka, ten ovšem minul zcela odkrytou branku. Těsně před koncem prostředního dějství mohl na drama zadělat Zdeněk Krupička. V nájezdu dvou na jednoho minul odkrytou branku a v poslední vteřině ukryl jeho střelu od modré Drahý ve své rukavici. Po druhé třetině tak na ukazateli skóre svítilo 0:3. V poslední třetině si hosté hlídali výsledek zápasu, Sparta se sice snažila o snížení, ovšem Drahý byl proti. Ve 37.minutě navíc Hering vstřelil z nulového úhlu odrazem o Vápenkova záda svůj 4.gól a definitivně rozhodl o tom že tři body se povezou k Labi. Krátce před koncem ujel Zdeněk Krupička Drahý však jeho blafák vystihl. Za zmínku ještě stojí tvrdá srážka domácího Jiřího Krupičky s pardubickým Jiřím Kubešem. Domácí hráč byl po srážce s urostlým bekem Pardubic silně otřesen, ale do dalšího střídání opět nastoupil.

Pardubice tak mají po třech zápasech stoprocentní bilanci. Svoji neporazitelnost budou hájit 7. a 8. listopadu, kdy na svém ledě přivítají nováčka ze Slovenska a úřadujícího mistra ze Zlína.