Důležitý zápas o postup do play-off

13.12
2014

V sobotu 13.12.2014 nastoupili pardubičtí Mustangové k veledůležitému utkání proti sousedům v tabulce z Olomouce. V prvním říjnovém zápase Mustangové těsně přetlačili Kohouty z Olomouce na jejich ledě těsně 2:1, takže odveta slibovala zajímavý hokej. Na rozdíl od prvního utkání nastoupili za olomoucký tým němečtí reprezentanti Robert Pabst a Bernhard Hering. Právě druhý jmenovaný se rozhodující měrou podílel na drtivé porážce Mustangů v prvním vzájemném zápase minulé sezóny.

První třetina začala náporem hostí a brankář Vlastimil Drahý musel zasahovat hned po několika vteřinách. Další střelu hostí zastavila tyč pardubické svatyně. Po pomalejším rozjezdu se domácí dostali do tempa a hra se vyrovnala. Hostující brankář Martin Kudela je velice mrštný a zlikvidoval i dorážku Davida Motyčky z bezprostřední blízkosti. Na začátku 14.minuty byl vyloučen hostující obránce Robert Pabst a pardubický kapitán Pavel Kubeš po individuální akci překonal 4 vteřiny před sirénou výborného Martina Kudelu.

Ve stejném tempu byla zahájena i druhá třetina a v 17.minutě vyrovnal Bernhard Hering. Do konce druhé třetiny měl tento rychlý, obratný a důrazný hráč snad pět šancí. Nebýt výborných zákroků domácího brankáře Vlastimila Drahého, tak to mohlo s Mustangy vypadat po druhé třetině hodně špatně.

Do třetí třetiny vstoupili domácí poučeni a vždy jeden obránce v podstatě hlídal červenou čáru, aby mohl reagovat na případné úniky hostujících útočníků a sbírat nahozené puky. V této části hry udělal hostující trenér pravděpodobně změnu sestavy, protože na pozici „číhajícího“ útočníka se občas objevoval i obránce Robert Pabst. Mustangové měli několik dobrých šancí, ale výborný Martin Kudela všechny s přehledem zlikvidoval. V 37.minutě opět vychytal domácího kapitána Pavla Kubeše, který ale dokázal odražený puk z otočky přihrát výborně postavenému nováčkovi v týmu domácích Pavlu Doležalovi, který neomylně trefil odkrytou bránu. Po vyloučeních na obou stranách se ve 42.minutě podařilo domácímu Davidu Motyčkovi za asistence Pavla Kubeše a Marka Michalce překonat hostujícího brankáře po třetí. Pro Davida Motyčku to byla „třešnička na dortu“, protože odehrál výborný zápas a svým neúnavným napadáním narušoval soupeři rozehrávku a v tandemu s Pavlem Kubešem nejvíce ohrožoval branku soupeře. V poslední minutě se dostal do konfliktu domácí obránce Tomáš Kvoch s hostujícím útočníkem Bernhardem Heringem. Rozhodčí vyloučil pouze hostujícího hráče, což se nelíbilo olomoucké střídačce a tak musel na trestnou lavici ještě jeden olomoucký hráč za nesportovní chování.

Blahopřejeme Pavlu Doležalovi k premiérovému gólu v kariéře, který byl nesmírně důležitý, protože pro Mustangy znamenal zisk tří bodů z tohoto utkání a jistotu postupu do play-off.

Průběh zápasu je možné si přečíst na Onlajnech.