I druhý domácí zápas přinesl povinné body

26.09
2017

Domácí sledgehokejisté byli od začátku utkání aktivnějším celkem, vyslali na Ossimitze několik pokusů a v 7. minutě ho poprvé překonali. Hering vybojoval kotouč na obranné modré, jel společně s Kubešem sám na brankáře, ten mu jeho přihrávku ještě vrátil a Berhard Hering už zakončoval do odkryté branky – 1:0. O dvě minuty později Mustangové navýšili své vedení, když se puku ujal Richard Buhr a poslal ho za záda hostujícího gólmana – 2:0. Další přesný zásah mohl přidat Hering, když mu nahrál do dobré pozice Kubeš, jenže minul bránu.

I ve druhé části utkání měl domácí celek převahu, Bočka ohrozil Haindl jen z velké vzdálenosti, brankář Mustangů neměl příliš mnoho práce. Ve 25. minutě Horníček poslal puk na pravou stranu na Pavla Kubeše, jenž parádně vypálil, kotouč se odrazil od horní tyčky do sítě – 3:0. O půl minuty později dostal aktivní Berhard Hering přihrávku od Kubeše a z bezprostřední blízkosti z pravé strany překonal Ossimitze – 4:0. V závěru třetiny pálil po nahrávce od Richarda Buhra z mezikruží Kubeš a trefil pravou tyčku.

Když probíhala druhá minuta závěrečné periody, Českým Budějovicím se podařilo snížit, Zdeněk Klíma si vybojoval puk a zakončil přesně mezi tři tyče z levé strany – 4:1. O minutu později mohl čtyřbrankové vedení vrátit domácím Hering, kterému přihrál na levou stranu Kubeš, jenže Heringovi se nepovedlo zasunout kotouč do odkryté brány. Hosté se ještě snažili s nepříznivým vývojem něco udělat a přidali aktivitě, jenže vstřelit branku se jim nepodařilo. Gólový účet utkání uzavřeli Mustangové minutu a půl před konečnou sirénou, všichni hráči byli v předbrankovém prostoru, svou ranou z mezikruží překonal gólmana Tomáš Kvoch – 5:1.

Zdeněk Klíma (trenér Motor České Budějovice): „Byl to dobrý zápas na to, že jsme včera i dnes hráli bez střídání. Myslím si, že jsme se dobře drželi a šťastný gól zakončil tento víkend, kdy jsme byli oslabení.“

Pavel Kubeš (kapitán SHK Mustangové AUTO IN): „V tomto složení jsme ještě nahráli, od začátku nastoupili i slabší hráči. Byl to pro nás těžký zápas v tom, že Budějovice mají ve zvyku, když jsou pod tlakem, narvat tři čtyři hráče před bránu do brankoviště, pak se tam postaví dva naši a už těch šest lidí nejde prostřelit. Dneska to s hokejem moc společného za mně nemělo, úplně spokojený jsem s naším týmem nebyl, ale nakonec jsme vyhráli.“