Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

I v Olomouci vítězně

11.11
2016

Po sobotním domácím vyhraném utkání vyrazili Mustangové na odvetu do Olomouce (v České sledgehokejové lize jsou týmy rozdělené do párů a jeden hrací víkend v sezóně odehrají vzájemné duely).

Trenér a kapitán v šatně znovu připomněli zásadní chyby ze sobotního střetnutí. Kohouti po prohraném zápase evidentně provedli taktické změny a pardubičtí se i přes mírnou převahu nemohli celou první třetinu prosadit. Herní projev Mustangů byl trochu nervózní. Olomoučtí se snažili překonat brankáře hostů Drahého především z úniků rychlých útočníků. Nakonec po několika slibných šancích otevřel skóre ve prospěch hostů minutu před koncem třetiny po bratrově asistenci Pavel Kubeš.

Od začátku druhé třetiny se stupňoval tlak Pardubic. Hosté se snažili napadat domácí hluboko v jejich obranném pásmu, ale domácí stále hrozili z jednotlivých úniků. Ve 25. minutě znovu úřadovalo bratrské duo Kubešů – Jiří nahrával a Pavel jako obránce z pozice útočníka zakončil. K velké radosti pardubických fanoušků, kteří vážili cestu do metropole Hané. Ke konci třetiny byl vyloučen pardubický Marek Michalec. Olomoučtí se během poslední minuty nedostali v přesilovce do žádné šance.

Třetí třetinu zahájili hosté z Pardubic v oslabení a bez problému udrželi Kohouty na dostřel od Drahého. Ve 36. minutě byl vyloučen hostující Kořínek. Olomoučtí se nedostali do výrazné šance. Mustangům dnes hra ve čtyřech nedělala problémy. Naopak přesilovka byla vyloženě za trest. Ve čtyřicáté minutě byl vyloučen na dvě minuty domácí Ferečík. Během této přesilovky se celá pardubická pětice tak vehementně vrhala do útoku, že snad třikrát olomoučtí v oslabení zahrozili z úniku. Za zmínku ještě stojí Michalcova spálená šance. Dostal přihrávku za záda Černocha a ve vyložené šanci minul prázdnou branku.

V sobotním zápase poněkud ospalým dojmem působící Lukáš Štěpják v neděli příkladně bojoval o každý puk a snažil se stěžovat rozehrávku domácích.

Po závěrečné siréně poděkovali oba týmy skupině hlasitých pardubických fanoušků a zapózovali pro společné foto.

Po tomto víkendu mají pardubičtí 15 bodů a drží se na dohled vedoucí čtveřici. Příští kolo je naplánováno po reprezentační přestávce na 17.12.2016. Mustangové doma nastoupí proti Zlínu.