I ve druhém kole úspěšně

28.09
2015

Druhé kolo letošní ligy přivedlo pardubické Mustangy do Studénky proti místnímu HC Sledge, který po roční odmlce nastoupil opět do nelítostných bojů „na nože“. Domácí jsou posíleni zejména o zkušeného polského internacionála Sylwestra Flise, ošlehaného americkými ledovými větry. V dnešním zápase byl tvůrcem hry Studénky a měl velký podíl na vyrovnaném skóre po dvou třetinách. Leč na protější straně létal neúnavný a smrtelně nebezpečný centr, posila Mustangů z Drážďan – Bernhard Hering. Ten nakonec s přispěním spoluhráčů souboj rozhodl v prospěch hostí.

Zápas se začal odvíjet v jednoznačné režii pardubických. Řada složitých kombinací však končí opakovanými závary před Kudelovou brankou – bez výsledného efektu. Celá první třetina proběhla v tomto duchu, výsledek 0:0.

První branka utkání otevřela skóre hned v 1. minutě druhého dějství. Kapitán Mustangů Pavel Kubeš ideálně „namazal“ Heringovi, ten v plné jízdě pálí z mezikruží na 0:1. Za 2 minuty se drážďanský ostrostřelec rozjíždí k velkému sólu a skóruje podruhé – 0:2. Pak se však dostavuje studená sprcha pro hosty. Střela na bránu V. Drahého, ten zalehává puk a natahuje se přes celé brankoviště. Domácí těžká váha Mlčák však prošťouchá kotouč pod jeho betony až za čáru – 1:2. V polovině třetiny je vyloučen kanonýr Hering za sekání. Přesilovku domácích bez využití obratem střídá jejich oslabení – P. Kudrna je vyloučen za vyhození kotouče mimo hrací plochu. Přesilovka Mustangů je marným náporem bez efektu, umocněným pravidlem „nedáš – dostaneš“. Domácí Hornich vypíchne před vlastní brankou protivníkům kotouč, vyšle zkušeného Flise, ten se prokličkuje před V. Drahého a ve vlastním oslabení srovnává na 2:2! Studénka je na koni, kterým však rozhodně není Mustang z Pardubic. Ten rozpačitě dohrává zpackanou třetinu.

Dějství třetí zahajuje famózní jízdu zdravě naštvaných hostů hned v 15. vteřině kapitán P. Kubeš, nekompromisně zaváží přihrávku B. Heringa z úvodního vhazování a tvrdou střelou upravuje na 2:3. Následuje pětiminutový koncert hostujícího Heringa. Po přihrávce T. Kvocha 2:4, po samostatném průniku 2:5 a na oplátku s pasem P. Kubeše 2:6. Následně Studénka přestála přesilovku pardubických, kterým hra v přečíslení očividně nejde. V závěrečných minutách se ještě blýskla domácí posila Flis s přispěním přihrávajícího Kudrny – 3:6. Poslední slovo však měla hostující hvězda na opačné straně – B. Hering. V závěru 42. minuty po vhazování před brankou Studénky přebírá kotouč a zaznamenává svoji šestou (!) branku – 3:7. Tímto stavem nedělní drama končí a Mustangové si odvážejí z Moravy plný počet bodů. Slibný začátek soutěžního ročníku!