Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kubeš pojistil Pardubicím play off, sám zničil Litvínov

05.02
2019

Předposlední kolo základní části bezpečně zvládli sledge hokejisté z východních Čech, kteří na domácím hřišti přivítali Litvínov. Ten se v tabulce nachází na posledním místě a bylo tak jasné, že favorité budou domácí. To se i potvrdilo, jelikož Mustangové hlavně díky kapitánovi Pavlu Kubešovi, který se podílel na všech gólech, bezpečně vyhráli a pojistili si play off.

Litvínov přijel pouze s jedním hráčem na střídání, který se navíc dostal do hry až v průběhu, takže otěže zápasu drželi už od samotného začátku domácí hráči. Pavel Kubeš svoji první trefu zaznamenal ve třetí minutě. Tlak Mustangů pak sice pokračoval, při první krátké přestávce však na světelné tabuli svítilo pro hosty ještě poměrně příznivé skóre, protože na 2:0 zvyšoval už jen Lukáš Štěpják.

Druhá třetina však zcela a definitivně rozhodla. A dalo by se také říct, že se o to zasloužil převážně jeden muž. Tím byl pardubický kapitán Kubeš, jenž během druhé patnáctiminutovky skóroval nejprve dvakrát a tím tak zkompletoval hattrick. Jenomže když přidal v závěru další trefu a chvíli předtím na to ještě navazoval Tomáš Kvoch, bylo to už o šest branek!

Před poslední částí na led ani nevyjela rolba, aby se pokračovalo v rychlém spádu utkání. Třetí perioda se pak navíc hrála v o trochu klidnějším tempu, na puku se ovšem drželi stále, a nutno podotknout, že skoro pořád, domácí borci. Není proto divu, že přidal další branku opět skvělý Pavel Kubeš, jenž tak uzavřel už na závěrečných 7:0 pro Východočechy, sám skóroval pětkrát.

Trenér Litvínova Karel Žižka vysvětluje převážně to, proč přijel jeho tým v tak malém počtu: "Museli jsme přicestovat bez německých hráčů, kteří mají u sebe rozehranou soutěž. Do Pardubic jsme tak tentokrát bohužel jeli jen ze slušnosti, aby ten zápas nemusel být kontumován. Na střídání jsme měli pouze jednoho hráče, který navíc hrál úplně svůj první zápas."

Domácí kapitán a jednoznačná hvězda zápasu Pavel Kubeš se vyjádřil k tomu, jak zápas probíhal: "Za mě to bylo smutné utkání, úplná holomajzna, je to škoda... Na druhou stranu, alespoň se do hry dostali z naší strany všichni hráči širokého kádru, kteří jsou hodně slabí a jejich handicap je nepustí tolik do hry. Škoda jen, že se nedostali i do zakončení a nedali branku."