Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mustangové dali sedm branek i Karlovým Varům, v semifinále se utkají se Studénkou

06.02
2019

Hosté z Karlových Varů přijeli v oslabené sestavě, ve které chyběly důležité opory, které klub před koncem přestupního termínu uvolnil na hostování. Právě do Pardubic například zamířil kapitán Varů Michal Geier, proti "svým" ale nenastoupil. Pardubice se díky výhře vyhouply na druhou příčku a v semifinále se utkají se Studénkou.

Od prvních minut byla vidět menší převaha na domácí straně, která byla převtělena v branku na konci druhé minuty, a to po trefě pardubického Ledvinky. Jenomže trvalo to pouze pár vteřin, co se na druhé straně dostal v mezikruží k puku Forgo a začínalo se tak prakticky znovu od nuly. Dlouho se pak hrálo hodně o střední pásmo, až z něho nakonec vyjel domácí Kubeš, jenž objel několik hráčů a poté nechytatelně zakončil do karlovarské sítě.

Další branky, opět do hostující klece, přišly pak ze začátku druhé periody. Nejprve se na listinu střelců zapsal Kvoch, kterého zanedlouho následoval Kořínek. Když dvě minuty na to udeřil dokonce ve vlastním oslabení opět pardubický hráč, tentokrát Štěpják, bylo všem přítomným jasné, že hosté už s průběžným stavem budou jen horko těžko něco dělat.

Na rozdíl už pěti branek pak svoji druhou trefou v zápase zvyšoval opět Kvoch, po jehož gólu následovala dlouhá dvacetiminutovka bez výrazných věcí na hřišti. Oba celky sice bojovaly a snažily se udeřit, ovšem vše podstatné už nabídly předešlé minuty. Z těch následujících tak pro vývoj bylo důležité jen to, když se taktéž podruhé v zápase zapsal na střeleckou listinu domácí kapitán Kubeš, jenž tak určil konečné resumé na 7:1.

Kapitán Karlových Varů Karel Wágner prozrazuje, s jakými ambicemi vůbec jeho tým na východ Čech přicestoval. „S klukama, se kterými jsme do Pardubic jeli, jsme bohužel jiný výsledek asi neočekávali. A to z toho důvodu, že nám chyběly tři opory z bývalé reprezentace a k tomu ještě další dva kluci, kteří buď z pracovních, nebo z důvodu nemoci, přijet nemohli,“ říká.

„Dnes to v mých očích byl o hodně lepší zápas než v sobotu. Bylo to dané tím, že přijel soupeř, který chtěl hodně jezdit a pouze to nezabetonoval. Jsem spokojený, protože si konečně dali branku i jiní kluci než já, dali jsme jim hodně prostoru, aby to zkusili a něco jim vyšlo,“ rozpovídal se o zápase pro změnu pardubický kapitán Pavel Kubeš.