Mustangové deklasovali Studénku, Hering byl u sedmi z devíti gólů

24.10
2017

Ve čtvrtém kole našli sledge hokejisté Studénky azyl v Orlové. Ale stejně tak, jako sobotní utkání s Kohouty v Rožnově pod Radhoštěm, nebyl pro KES Studénka výsledkově příznivý ani tento zápas s Mustangy. Ti si naopak po zlínském sobotním duelu napravili střeleckou chuť a z orlovského ledu odjížděli s devíti gólovou výhrou i díky šesti trefám a nahrávce Bernharda Heringa.

Góly: 1. Hering (Kubeš), 2. Kubeš, 12. Michalec, 13. Hering, 20. Hering, 22. Hering (Kubeš), 23. Hering, 30. Hering (Motyčka), 41. Kořínek (Hering, Kubeš).

Mustangové od prvního vhazování dostáli svého jména. Do utkání vlétli jako divocí koně a už v osmnácté vteřině otevřeli gólový účet. Bernhard Hering ještě ani netušil, jak skvělé utkání zažije, když střelou z pravého křídla, po nahrávce kapitána Pavla Kubeše, překonal Martina Kudelu. Neuběhla ani minuta a domácí gólman kapituloval podruhé. Právě Pavel Kubeš po vyhraném středovém buly byl na konci útočné akce a dá se říct, že tyto dva rychlé góly určily ráz zápasu.

Domácí se pak totiž jen těžko dostávali z obranného pásma a pardubického gólmana ohrozili jen sporadicky. Do první přestávky si Mustangové AUTO IN vypracovali čtyřgólové vedení. Ve dvanácté minutě poslal kotouč za Martina Kudelu Marek Michalec a po padesáti vteřinách vsítil svůj druhý gól Bernhard Hering.

Tento pardubický útočník byl v druhé třetině střelcem dalších čtyř za sebou jdoucích gólů, z toho jednou dokonce v oslabení. Po dvou periodách tak hosté vedli díky Heringovi 8:0. KES Studénka v druhých patnácti minutách nenašla recept na překonání pardubické obrany, přestože se útočný projev výrazně zlepšil. Sylvestr Flis ani Erik Fojtík nedokázali čisté konto Petra Bočka vymazat.

Po druhé přestávce se hra podstatně vyrovnala. Hosté sice stále měli více šancí skórovat, ale Studénka dokázala v obraně zkoncentrovat síly a nepustit střelce do vyložených šancí. Hosté naopak v obraně chybovali, několikrát zahráli zakázaná uvolnění, čímž nabídli domácímu týmu hodně času před Bočkovou brankou. Ale ani tyto nabídnuté výhody nedokázali hráči Studénky využít, byť si tlak vypracovali.

V jednačtyřicáté minutě pak nabídl hráč utkání Hering gól Lukáši Kořínkovi a společně stanovili konečný výsledek 9:0 pro SHK Mustangové AUTO IN. Co se hostům nepodařilo v sobotu ve Zlíně, to si gólově vynahradili v deštivém nedělním odpoledni na severu Moravy a dál drží druhou tabulkovou pozici. Studénka naopak spadla se čtyřmi body na čtvrtou příčku, když ji přeskočila Sparta, po čtyřech kolech se ziskem osmi bodů.

Erik Fojtík (HC KES Studénka): Po včerejším zápase, kdy jsme s Kohouty prohráli 1:3, jsme si nedělali iluze. A to ještě neměli dva nejzkušenější hráče. Zápas nám vzal hodně sil a věděli jsme, že dnes to bude těžký zápas. Z naší strany to dnes bylo od začátku špatné. Nedrželi jsme si pozice, a jak jsem říkal, včera jsme nechali hodně sil v utkání s Olomoucí. Pardubice navíc mají zkušenější hráče, Hering, Motyčka, Kubeš, kteří si umí kotouč podržet a umí jej přesně rozehrát. Jejich herní kvalita je někde jinde. My hrajeme s tím, co máme, i když nás je málo.

Michal Tereska (SHK Mustangové AUTO IN): Polovinu gólů bychom rádi měli na kontě i ze včerejšího utkání ve Zlíně, kdy jsme v prvních minutách našeho tlaku neskórovali. Dnes to naopak vyšlo a právě ty dvě první, rychle vstřelené, branky rozhodly o zbytku zápasu. Pak nám tzv. všechno hrálo do karet, vycházely útoky a hrálo se nám tím pádem klidněji v pohodě a mohl jsem následně zapojit i hráče, kteří se do hry tolik nedostanou. Jsou to kluci obětaví, čekají na své šance jít do hry a kolikrát jedou na zápas a jsou jen s týmem. Přesto příště jedou zase. Jsem rád, že jsem jim dnes mohl dát prostor a od poloviny utkání si užili zápas na ledě.