Mustangové na domacím ledě jako hosté

29.11
2014

Svůj již pátý ligový duel vybojovali pardubičtí Mustangové v poslední listopadovou sobotu na vlastním ledě (ČEZ Aréna – velká hala) proti „Králům“ z Českých Budějovic. Kuriozitou přitom bylo, že Mustangové v domácím prostředí vystupovali v roli hostů, což v úvodu zápasu při pohledu na „kostku“ zmátlo některé neinformované hráče, zejména pak publikum, které se na místní poměry dostavilo v poměrně hojném počtu. Důvodem bylo domluvené přesunutí úvodního zářijového zápasu z Č. Budějovic na dvojzápasový víkend do Pardubic.

Utkání se od začátku vyvíjelo pod taktovkou Mustangů, kteří na soupeře vyvinuli značný tlak. K vidění byl důrazný hokej s četnými souboji u mantinelů. V první polovině úvodní třetiny sklízelo úspěch důsledné bránění ve středním pásmu v podání budějovických borců.

V čase 7:54 se však konečně zablýsklo díky tandemu pardubických rychlíků. P. Kubeš se prokličkoval obranou soupeře a D. Motyčka dorážel za gólmana – 0:1. Druhý úder přišel počátkem 10.minuty z bratrské kombinace J. Kubeš – P. Kubeš. Závěr třetiny proběhl ve znamení zámku před budějovickou bránou, leč bez gólového efektu.

Druhé dějství začalo pokračujícím tlakem Mustangů v útočném pásmu, soupeř pouze vyhazoval.

V polovině 22.minuty se však naplnilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Po chybě pardubické obrany vypíchl kotouč Kai Habeler (Rakušan v dresu Kings), pronikl před bránu, ideálně přihrál najetému Z. Klímovi a udeřilo – 1:2. V polovině zápasu se Mustangům dostalo výhody přesilovky, ta se jim však nedařila a zůstala nevyužita.

V samotném závěru třetiny po drtivém tlaku před soupeřovou svatyní se konečně prosadila velezkušená dvojice T. Kvoch - P. Kubeš a upravila dosud těsné skóre na 1:3. V posledním dějství se pardubickým konečně podařilo zúročit tlak, během 4 minut stačili třikrát skórovat. Postupně P. Kubeš zprava ideálně přihrál k opuštěné tyči D. Motyčkovi - 1:4, po souhře již zmíněné dvojice v opačném gardu P. Kubeš - T. Kvoch (ten pod víko) – 1:5 a posléze J. Kubeš dalekonosnou střelou zprava zpoza kruhu přes rameno gólmana – 1:6 !

Soupeři se ještě podařilo korigovat po brejku Z. Klímou, který zavěsil do horní poloviny Drahého klece – 2:6. V 39.minutě se objevil před budějovickou bránou sám D. Motyčka – bohužel neproměnil. Poslední slovo tak měl M. Michalec, který po mazácké kličce obešel obranu, přehodil si na levačku a umístil k tyči – 2:7.

V závěru zápasu M. Hýbner předvedl pěkný důraz na brankovišti, leč bez gólu. Nakonec hráli Mustangové v oslabení – L. Kořínek vyloučen za hrubost – přesto kontrolovali kotouč a útočili až do závěrečné sirény.

Výhra byla naprosto zasloužená, škoda jen velkého množství neproměněných ložených šancí.

Průběh zápasu je možné si přečíst na Onlajnech.