Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mustangové na úvod ligy vítězní, udolali bojovnou Spartu

25.09
2017

PARDUBICE – Šlágr 1. kola E.P.C. Management České sledge hokejové ligy se dnes odehrál na východě Čech. Do Pardubic přijela k úvodnímu zápasu nového ročníku pražská Sparta, střetly se dva týmy s vysokými ambicemi. Pražané svému soupeři dlouho vzdorovali, ze zisku tří bodů se ale přece jen radovali domácí sledge hokejisté. Dvěma góly k výhře domácích přispěl kapitán Pavel Kubeš.

Úvod zápasu se nesl v duchu opatrnosti, ani jeden tým nechtěl být tím, který udělá první chybu. Diváci mohli sledovat kvalitní hokej, příležitosti si vytvořily oba celky. O něco nebezpečnější byli Mustangové, agilního Heringa ale ve dvou stoprocentních tutovkách vychytal skvělý Michal Vápenka. Po první třetině tak svítil na kostce velké haly pardubické Tipsport areny nerozhodný stav 0:0.

Prostřední patnáctiminutovku začali aktivněji Pardubičtí hokejisté, ale byli to paradoxně hosté z hlavního města, kteří šli do vedení. Zdenek Krupička uvolnil Raula, který krásným pasem zpoza branky našel zcela osamoceného Miroslava Novotného. Ten tváří v tvář brankáři Bočkovi nezaváhal a kotouč pověsil pod horní tyč. Hra se poté trochu uklidnila, bojovalo se převážně ve středním pásmu. Vápenkovo kouzlo odčaroval až na konci 27. minuty Marek Michalec, jenž brankáře Sparty zaskočil nenápadnou střelou ve zkrácené přesilové hře. Ani po dvou třetinách se žádný z týmů nedostal do trháku, rozhodnout měla až třetí třetina.

Mustangové o své výhře rozhodli dvěma slepenými góly ve 35. minutě. Nejdříve se prosadil německý reprezentant v pardubickém dresu Bernhard Hering, který objel branku Sparty, s pomocí odrazu od Vápenkova ramena dostal puk do sítě a odčinil tak svá předchozí tři selhání v jasných příležitostech. To ale nebylo k radosti domácích příznivců, kteří celý zápas v sympatickém počtu povzbuzovali svůj tým, vše. O 16 vteřin později se totiž po pravém křídle rozjel Pavel Kubeš, ukázal záda všem sparťanským obráncům a nechytatelnou bombou pod víko poslal Pardubice do dvougólového trháku. Oba celky si vytvořily ještě pár příležitostí, v tu chvíli bez úspěchu. Pomyslnou tečku za vítězstvím Mustangů napsal 107 vteřin před koncem zápasu opět domácí kapitán Pavel Kubeš, který projel středem hřiště a po povedeném blafáku zakončoval do odkryté klece.

V zápase dvou ambiciózních týmů tak zvítězily domácí Pardubice a v přímé konfrontaci s ambiciózním pražským celkem tak berou důležité tři body. E.P.C. Management Česká sledge hokejová liga pokračuje svým druhým kolem hned zítra – Mustangové hostí Motor České Budějovice, Sparta Praha zajíždí na led Olomouce.

Michal Tereska, trenér SHK Mustangové AUTO IN: „Zápas nabídnul kvalitní podívanou, postupem času jsme možná i díky širšímu kádru strhli vývoj utkání na svou stranu. V nové sezoně máme nejvyšší cíle a budeme spoléhat zejména na týmové pojetí, máme ale i individuality schopné rozhodovat zápasy. V letošním ligovém formátu bude klíčový zisk každého bodu a ty dnešní proti jednomu z hlavních rivalů jsou obzvlášť cenné. Pro tři body samozřejmě půjdeme i zítra dopoledne proti Motoru, nic jiného ani nepřipadá v úvahu.“

Jan Katauer, trenér HC Sparta Praha sledge: „Zhruba do poloviny utkání jsme s domácími drželi krok, poté ale hráči přestali plnit stanovené pokyny a i vinou individuálních chyb jsme si sami prohráli zápas. Myslím, že konečné skóre úplně přesně neodpovídá předvedené hře. Možná jsme doplatili na užší kádr, hráli jsme v podstatě na jednu pětku a únava mohla hrát svou roli. Na dnešní neúspěch jsme už ale zapomněli a jdeme dál, určitě chceme vylepšit umístění z minulé sezony a posunout Spartu zpátky na místa, kam patří.“

Na zápas se můžete podívat zde: https://youtu.be/M7OyXWyE41I