Mustangové nestačili v prvním semifinále na mezinárodní výběr ze Studénky

18.02
2019

Porážka, ale se ctí. Mustangové nestačili v prvním semifinále na mezinárodní výběr ze Studénky.

Úvodní semifinálové utkání mezi Mustangy a Studénkou nabídlo vyrovnanou partii, které kralovali oba brankáři. Petr Boček s Martinem Kudelou předvedli řadu fantastických zákroků, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Studénky, když v čase 40:39 vystřelil první semifinálový bod za výhru 3:2 Sylwester Flis.

Hlavní cíl pardubických sledge hokejistů po posledním vzájemném zápase v Čáslavi? Zastavit Rusa Lisova. A tentokrát po jeho boku byl ještě krajan Severin.

Mustangové přistoupili k utkání semifinálové série play-off velmi zodpovědně a v prvním dějství byli na ledě vidět více. Přesto domácí inkasovali jako první, když v polovině osmé minuty otevřel skóre kapitán italské reprezentace Sandro Kalegaris, o minutu později však dobrou práci Geiera přetavil ve vyrovnávací trefu Pavel Doležal.

Následující minuty prvního semifinálového střetnutí patřily jednoznačně brankářům, kteří předvedli úchvatné výkony. Několikrát mohl domácí poslat do vedení Geier, ale nestalo se tak.

Na další změnu stavu se čekalo až do začátku třetí třetiny, ruská útočná hrozba Dmitrij Lisov ujel všem protihráčům a se štěstím překonal gólmana Bočka, čímž dostal hosty podruhé v duelu do vedení. Pardubice opět dokázaly zásluhou Michala Geiera srovnat, na poslední úder z čepele Sylwestra Flise ale již odpovědět nezvládly.

„Byl to výborný zápas, oba týmy si vypracovaly velké množství šancí,“ chválila hru obou soupeřů hlavní postava Studénky brankář Martin Kudela. „Konečně to vypadalo jako hokej,“ smál se. Do odvety musí Studénku zapracovat na práci v defenzívě: „Musíme být důraznější. Michal Geier nám několikrát ujel a to se prostě nesmí stávat,“ zlobila se jednička Studénky.

Na opačné straně panovalo z těsné porážky zklamání. „Rozhodla naše špatná koncovka. Příležitosti jsme si dokázali vypracovat, ale štěstí v proměňování šancí se od nás odklonilo,“ povzdychl si trenér Mustangů Michal Tereska.