Mustangové postupují do play-off

23.01
2017

O minulém víkendu byl na pořadu poslední díl základní části. Před posledním kolem dělily první a pátý tým 2 body. Mustangové věděli, že mohou skončit jak první, tak pátí. V sobotu přivítali celek z Litvínova. V domácí sestavě scházel reprezentační povinnosti si plnící Bernhard Hering. První třetina nabízela po celou dobu stále stejný obrázek. Domácí zamkli svého soupeře u něj v pásmu, ale do vyložených šancí se přes hluboký blok hostů dostávali jen těžko. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, vzal si puk Pavel Kubeš, prokličkoval litvínovskou obranou a otevřel skóre. O 16 vteřin později ujel domácí kapitán znovu a opět byl úspěšný. Mohlo být ještě veseleji, ale do třetice v souboji muže proti muži uspěl hostující brankář Kokeny. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. V její první polovině se nemohli domácí opět prosadit. Až na počátku 24. minuty dokonal hattrick domácí kapitán. Aby se to nepletlo, tak ve 28. minutě se trefil opět Kubeš, ovšem tentokrát Jiří. Během následujících 70 vteřin se domácí trefili ještě 3x. Dvakrát se prosadil Marek Michalec po asistencích Pavla Kubeše. Po 2 třetinách byl stav 7:0 pro domácí. Třetí třetina se odehrávala trošku ve zvýšených emocích. Na obou stranách bylo uděleno po čtyřech menších trestech. Kromě trestů, ovšem padaly také góly. O všechny tři se postaral domácí kapitán Pavel Kubeš, který si tak v utkání připsal 10 kanadských bodů za 7 gólů a 3 asistence. Čisté konto si připsal domácí brankář Petr Boček, který sledoval většinu zápasu z uctivé vzdálenosti.

V neděli přijel soupeř zcela jiného kalibru. Vedoucí celek tabulky Karlových Varů. Hosté přijeli v oslabené sestavě, pouze s minimálním počtem 7 hráčů do pole. Domácí byli v plné síle včetně německého legionáře Bernharda Heringa, který přicestoval v sobotu v noci rovnou ze soustředění německého národního týmu a připravil tak soupeři nečekané překvapení. Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Hostující obranu zaměstnávala především dvojice Kubeš, Hering. Na konci 4. minuty ovšem udeřilo na druhé straně. Wagnerovu střelu ještě Boček vyrazil. Ovšem domácí obránci nechali Bočka na holičkách a k volnému puku dojel Geier a z úhlu domácího brankáře překonal. Domácí se dostali do situace, kterou z předchozích zápasů dobře znali. Ve 12. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Štěpják skvěle napadal rozehrávku hostů. Na modré zachytil puk Hering a na druhé straně našel volného Pavla Kubeše, který trefil přesně horní roh hostující svatyně. Do konce třetiny už se stav nezměnil a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině byli hosté o hodně aktivnější. Jejich aktivita vyvrcholila v 25. minutě, kdy se z úhlu prosadil Wágner. Domácí se zbytkem druhé třetiny protrápili a mohli děkovat Bočkovi, který několikrát své spoluhráče podržel. Do třetí třetiny vstoupili domácí tlakem a Vary se osvobozovaly jen za cenu zakázaných uvolnění. Vyrovnat se domácím povedlo ve 40. minutě, kdy Hering nádherně našel Michalce a tomu stačilo jen nastavit hokejku a poslat puk do odkryté branky za záda Macha. Vyrovnání jako by povzbudilo spíše Žraloky. Několikrát mohl rozhodnou Geier, ale Boček byl proti. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů a bylo jasné, že se stejní soupeři za dva týdny potkají v Pardubicích znovu v rámci semifinále play off. Na domácí straně se první rozjel Vojtěch Buhr. Brankář hostí podle postavení evidentně nevěděl, co čekat. Buhr se rozjel, postupně zpomaloval a střelou z bezprostřední blízkosti trefil růžek Machovi svatyně. Za hosty se také velmi rozvážně rozjel Janko, ovšem Bočkovu branku minul. Jako druhý za domácí jel Doležal - trefil pouze Machův rám. Hosté vytáhli dalšího hráče, který nedostal tolik příležitostí. Hasse vychytal Boček. Rozhodnout mohl Pavel Kubeš. Jeho střelu z mezikruží Mach zlikvidoval. Jako poslední se rozjel Nejedlý, ani on neuspěl. Domácí si tak připsali bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech. Mustangové po základní části obsadili 3. místo a zajistili si postup do play off, kde se 4.2. v 16:45 utkají se Žraloky.

Domácí tým byl, jak už je v této sezóně obvyklé, podporován věrnými fanoušky, kteří vytváří na zápasech výbornou atmosféru.