Mustangové se vyspali lépe

30.11
2014

V neděli, v brzkých ranních hodinách bylo na programu druhé utkání pardubických Mustangů proti Králům z Českých Budějovic.

Pardubičtí vstoupili do utkání aktivně a mohli se radovat už po patnácti vteřinách, kdy je do vedení poslal Motyčka. Domácí i dál tlačili a vytvořili si množství šancí, které ovšem končily u dobře chytajícího Ševce, a tak už v první třetině žádný gól nepadl.

Druhá třetina začala v podobném stylu. Pardubičtí měli více ze hry a jihočeši hrozili převážně z rychlých brejků. Po vyloučení Rumplíka hrály Pardubice přesilovou hru a tu využil  Michalec, který byl důrazný před brankou a zvýšil dorážkou na 2:0. Po zmatcích při střídání byli hosté posláni do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě. Ale dříve než Mustangové stihli něco vymyslet, fauloval Motyčka a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Při hře 4 na 4 se po asistenci  Kvocha prosadil P. Kubeš a zvýšil již na 3:0. Konec druhé třetiny se odehrával zejména před brankou týmu z Českých Budějovic, který v této části hry pod tlakem spíše vyhazoval puky.

Mustangové z Pardubic dobře vstoupili do třetí třetiny a brzo po jejím začátku propálil hostujícího brankáře  Kvoch a zvyšoval na 4:0. Po několika vteřinách se navíc po individuální akci gólově prosadil  pardubický Motyčka a skóre ještě navýšil. A protože hosté nedokázali po faulech Hýbnera a Motyčky využít přesilovku 5 na 3, stav utkání se už nezměnil a Mustangové za vítězství 5:0 zaslouženě získali další důležité body.

Průběh zápasu je možné si přečíst na Onlajnech.