Mustangové snadno zvítězili na ledě posledního Litvínova

09.11
2017

V dnešním utkání zavítaly do Litvínova sledge hokejisté mustangu Pardubic, kterým náleží druhé místo tabulky. Poslední Litvínov se v tomto zápase snažil získat první body do tabulky, to se mu však nepodařilo a stále je na chvostu tabulky s 0 body.

Do první třetiny vstoupily Pardubice velmi aktivně. Skóre otevřel už po 30 vteřinách hry LUKÁŠ KOŘÍNEK. Litvínov se nenechal zlomit a v druhé minutě srovnal KAMIL ZÁLUSKÝ a vstřelil tak první branku Litvínova v letošní sezoně! Tato branka jako by nastartovala Pardubickou ofenzivu a hráči mustangu nadělili domácím dalších 5 branek a po první třetině platil nepříznivý stav pro domácí celek 1:6.

V druhé třetině už byla dominance Pardubic na ledě patrná na první pohled. Celou druhou třetinu odehráli pardubičtí v útočném pásmu. Jejich střelecká produktivita však poklesla a z mnoha šancí dokázali proměnit jen 2 a zvýšit tak skóre na konečných 1:8. Litvínov se nezmohl na jakýkoliv odpor a jen vyhazoval kotouče do středního pásma.

V poslední části hry už hosté nikam nespěchali. Přesto, že opět celou třetinu strávili v útočném pásmu se další branky nedočkali. Na tom má jistě zásluhu litvínovský golman Bechyňský, který se blýskl několika obtížnými zákroky lapačkou. Litvínovští si vypracovali pár samostatných úniků, ty však dokázali obránci mustangů zastavit ve středním pásmu, ještě než mohli litvínovští forwardi jakkoliv ohrozit branku hostí. Pardubický golman si tak připsal všehovšudy 3 zákroky, přičemž jednu ze střel nedokázal zastavit.

Na výkonu Litvínova se do jisté míry podepsal i fakt, že mužstvo nastoupilo pouze s jedním hráčem na střídačce, zatímco soupeři měli možnost točit dvě pětky.

Michal Tereska (SHK Mustangové AUTO IN):

Dnes bylo v podstatě jasné z naší pozice, že si jedeme pro 3 body a nic jiného nepřipouštíme. Výsledek dnešního utkání se asi taky dal trošku předpokládat a pro nás to byl strašně cenný zápas  co se týče taktických možností, zkoušení si… takový hodně ostrý trénink, asi tak. Po první třetině už bylo rozhodnuto a v podstatě zbytek zápasu byl ostrý trénink, takže jsme se snažili zapojit co nejvíc hráčů, v co největším možném čase. Takže ve třetí třetině byli staženi někteří hráči z první lajny.