Mustangové stále ve hře o play off

21.12
2016

Pro Mustangy byl tento víkend velmi důležitý. Věděli, že pokud chtějí hrát play off, musejí získat alespoň 3 body.

V sobotu přivítali hráče ze Zlína, se kterými v minulém zápase prohráli 9:2. Již od samého začátku oba týmy nasadily velmi vysoké tempo, hra byla vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Jako první se dostali do vedení domácí, když skóre otevřel střelou z mezikruží Pavel Kubeš. Ovšem vedení si Mustangové neudrželi dlouho a do konce první třetiny prohrávali 2:1. Ve druhé třetině byli domácí důslednější, skóre srovnali a dostali se i do vedení. Jenže ke konci druhé třetiny hned z buly vystřelili hosté a srovnali na 3:3. Ve třetí třetině byli šance na obou stranách, ale výsledek se už nezměnil. A tak došlo na nájezdy, kde bohužel domácí prohráli. Ale i tak získali cenný a důležitý jeden bod.

Neuplynulo ani 13 hodin od zápasu se Zlínem a už byl na pardubickém ledě druhý soupeř z Moravy a to Studénka, která je v celkové tabulce na druhém místě. Opět již od začátku bylo velmi vysoké herní tempo, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ale dnes to byli právě hosté, kteří se dostali do vedení. Po špatné rozehrávce domácích obránců se dostal do samostatného úniku Fojtík a proměnil. Do druhé třetiny domácí nastoupili a hráli odpovědněji a hned na začátku srovnali skóre. Hosté sice měli několik šancí, ale dnes skvěle chytající Petr Boček již za svá záda nic nepustil. Domácí svůj náskok ještě zvýšili a na konci druhé třetiny byl stav již 3:1. Ve třetí třetině se hra přiostřila, ale Studénka se již na gól nezmohla, zatímco Mustangové, hnáni skvělými domácími fanoušky, přidali ještě další dva góly. Konečný stav byl tedy 5:1 a další důležité 3 body jsou doma. Tentokrát zaslouží pochvalu domácí brankář Petr Boček, který v bráně chvílemi čaroval, a také skvělé publikum, které neustále Mustangy hnalo vpřed.