Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mustangové vezou ze Studénky bod, padli v nájezdech

10.10
2018

3. kolo České para hokejové ligy svedlo na havířovském ledě domácí HC Sledge Studénka a pardubický SHK Mustangové AUTO IN. Duel začali po herní stránce mnohem lépe hosté. Tlačili se do útoku, ale šance z toho žádné nebyly. To domácí se moli radovat hned ze své první střely na branku. Na začátku 7. minuty se kotouč dostal na levý kruh ke zcela volnému Sandro Kalegarisovi, který parádní ránou pod horní tyčku otevřel skóre zápasu.

Mustangové dostali v téže minutě šanci na srovnání v podobě přesilovky, ale ta jim vůbec nevyšla. V 10. minutě se mezi tři tyče těsně nevešla nebezpečná střela Kubeše. A protože i v závěru třetiny se tlak hostů v branku nepřetavil, skončilo prvních 15 minut vedením Studénky 1:0.

Druhá třetina přinesla vyrovnanější hru a na obou stranách mnohem více šancí. V 17. minutě se nádherná střela pardubického Heringa z velké dálky odrazila od břevna těsně před brankovou čáru. Za minutu na druhé straně neproměnil nájezd na Drahého ze strany Flis. Ve 23. minutě vyrazil Kalegarisovo zakončení Drahý na tyč a pak útočník Studénky nemířil z mezikruží přesně.

Gól tak padl na druhé straně. Bernhard Hering se v čase 23:00 dostal sám před Kudelu a nedal mu zakončením po ledě šanci 1:1. A za chvíli už mohli Mustangové vést, ale domácí gólman skvělým zákrokem vyrazil kotouč na horní tyč po střele Pavla Kubeše. Na druhé straně Kalegaris v dobré šanci po křížné přihrávce těsně minul šibenici pardubické branky. Pak domácí nevyužili ani přesilovku a skóre tak zůstalo po 30 minutách vyrovnané.

Ve třetí třetině chtěly oba týmy strhnout výhru na svou stranu. Více šancí k tomu měli určitě hosté, ale Kudela všechny jejich pokusy zlikvidoval. Neuspěli proti němu Doležal, Pavel Kubeš ani Kořínek. Na druhé straně se ve svých šancích neprosadili Flis ani Kalegaris a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěli domácí Kalegaris, Chodurek a Sylvester Flis. Za hosty se trefili jen Hering a Doležal a tak druhý bod připadl Studénce za výhru 2:1sn.

Erik Fojtík (útočník Studénky): „Pardubice měly víc ze hry, nám přálo štěstí, že jsme udrželi remízu. V nájezdech se ale štěstí přiklonilo na naši stranu. Chytá nám reprezentační gólman, dnes to šlo vidět.“

Vojtěch Buhr (útočník Pardubic): „Nevěděli jsme, co čekat. Věděli jsme, že Studénka má tým poskládaný z celé Evropy, navíc se mluvilo o tom, že by měl nastoupit ruský hráč, což jsme si vůbec nedovedli představit. Nakonec ale nedoletěl a my jsme zápas herně zvládli. Studénka mě osobně zklamala, na to, jaké na papíře měli jména, tak nehráli moc dobře, čekal jsem víc kombinační hokej. Každopádně vytěžili z minima maximum, navíc jim výborně zachytal gólman. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost, že máme jenom bod.“

Branky a nahrávky: 7. Kalegaris, rozh. náj. Fojtík – 23. Hering (P. Kubeš). Vyloučení: 1:1, využití, v oslabení: bez.
Sestava Studénky: Kudela M. – Kartosz, Kudela Vl., Flis, Kudrna, Eberorfer – Fojtík, Loska, Chodurek, Kalegaris, Schiler, Murawski.
Sestava Pardubic: Drahý – Štěpják, Kubeš J., Kubeš P., Buhr R. – Michalec, Horníček, Buhr V., Hering, Doležel, Kořínek.