Nový maskot přinesl Mustangům štěstí

24.01
2016

Sobotní zápas proti Spartě začal již v kabině, kdy do šatny domácích přinesla nejvěrnější fanynka nového maskota, který Mustangům přinesl štěstí. Do zápasu totiž pardubičtí hráči nastoupili bez nejlepšího střelce Heringa, nejrychlejšího útočníka Motyčky a ze zdravotních důvodů ještě chyběl útočník Hýbner a obránce Kubeš J.

Vyhlídky na zápas tak nebyly nejlepší. Ale opak byl pravdou a Mustangové již od začátku byli lepším týmem. Dobře napadali sparťanskou obranu a pokrývali si zodpovědně hráče. Měli několik šancí, ale proměnit ji dokázal až ke konci první třetiny Kubeš P. po krásné přihrávce od Kvocha. Následovalo obstřelování sparťanské branky, ale Vápenka ukazoval své umění a zároveň při něm stálo štěstí. I Sparta měla několik střel na bránu, ale většinou šlo o střely ze středního pásma, které pokrýval domácí Drahý. Ke konci druhé třetiny udělali domácí chybu v rozehrávce a po strkanici na modré se k puku dostal sparťanský Krupička J. a se štěstím srovnává na 1:1. I ve třetí třetině byli pardubičtí aktivnější, hrály se přesilovky na obou stranách, ale gól již nepadl a tak došlo na nájezdy. Ze tří nájezdů se ze Sparty trefil Krupička Z. a z Pardubic Kubeš P., který si následně nájezd zopakoval a překonal Vápenku, dnes již po třetí. Ze Sparty jel Zapletal, který mine branku, a domácí se radují ze zisku 2 bodů.

Byl to pěkný zápas, kde si domácí, i s oslabeným týmem, sáhli na dno a dokázali porazit papírově lepší Spartu. Tím od Sparty v tabulce odskočili o 3 body a drží se na třetím místě v České sledgehokejové ligy.