Oslabení Mustangové nestačili na karlovarské Žraloky

11.11
2019

Sledge hokejisté Pardubice prohráli v 5. kole České para hokejové ligy na ledě Karlových Varů 2:5. Mustangové ve svém kádru postrádali německé forvardy Pabsta a Heringem, což se i dle trenéra Teresky projevilo na střelecké neproduktivitě.

Lepší byli Žraloci od začátku utkání, Geier sice ještě ve své šanci neuspěl, když trefil tyčku, ovšem v 7. minutě už domácí vedli. Jiří Forgo dostal puk právě od kapitána Varů a následně střelou pod horní tyč překonal Bočka.

Poté se karta obrátila pro Pardubice. Nejprve na pár minut vypadl domácím ze hry střelec první branky Forgo, následně po téčku a vyhození puku mimo hřiště hráli Žraloci dokonce ve třech, Mustangové ale dlouhou početní výhodu o dva muže nedokázali zužitkovat.

Varští jak na konci první části, tak na startu té druhé měli možnosti na to, aby své vedení navýšili, ovšem nějakou dobu to trvalo. Až ve 25. minutě pláchl obraně soupeře Michal Geier a posunul skóre na 2:0. To ale platilo pouhých šestnáct vteřin, kdy puk za Korce dostal pardubický Miloš Ledvinka.

A když Východočeši posléze nevyužili další přesilovku, ve které zahrozil třeba Kvoch, uskočil jejich sok opět do vedení o dva góly po dalším přesném zásahu kapitána Žraloků.

Jasným směrem pak duel nasměroval úvod posledního dějství. Na jeho samém začátku neproměnil svou možnost pardubický Kořínek, ovšem na druhé straně Geier ano a nejen, že dokonal hattrick, ale hlavně zvýšil už na 4:1.

Pardubice si ještě vyprosily naději na zvrat šest minut před koncem, když tentokrát přesilovku pět na tři proměnily zásluhou Doležala, poslední slovo měli ale opět Západočeši, kdy se prosadil premiérově ve žraločím Němec Rennhack.

"Jsem spokojený s výhrou, hráli jsme dobře, všichni předvedli to, co měli. Až na pár zmatků v obranné pásmu to šlo, ovšem nedostatkem byla naše častá hra v oslabení, dvakrát jsme hráli dokonce ve třech proto, že jsme při oslabení vyhodili puk mimo mantinely. Kdyby to bylo za další faul, jde to, ale toto se nesmí stávat. Mohli jsme na to doplatit, ale naštěstí se to nestalo," mluvil po utkání trenér Karlových Varů Miroslav Hrbek.

To kouč Mustangů Michal Tereska hovořil pochopitelně zklamaně, a to i proto, že jeho tým postrádal německé útočné síly Heringa s Pabstem. "Je důležité, abychom na dnešní zápas rychle zapomněli. Absence některých hráčů šla vidět, nešlo nám nic. Když jsme se dostali do vyložených šancí, nebyli jsme schopni zakončit. Totální potence, musíme se oklepat a zvednout na duel se Spartou," pověděl Tereska.