Pardubice jednoznačně porazily Spartu a jsou ve finále !

01.02
2015

V sobotu 31.1.2015 se odehrál v Pražské Tipsport aréně druhý semifinálový zápas mezi domácí Spartou a hosty z Pardubic. Hosté v tomto zápasu měli výhodu vítězství z prvního vzájemného zápasu. Ovšem hraje se na dva vítězné zápasy a Mustangové nechtěli nic ponechat náhodě.

Již od první minuty Mustangové určovali tempo a M. Vápenka ve sparťanské brance se měl stále na pozoru a střely z dálky si pokrýval. Ve čtvrté minutě vychytává samostatný nájezd B. Heringa, ale o 30 sekund později je překonán D. Motyčkou, který se dostává k puku hned po vhazování a otevírá skóre na 0:1. Pardubice vstřelený  gól „nakopnul“. Stále hrají aktivněji než domácí a drží kotouč častěji než Sparta. Pražané se snaží hrát na brejky, ale tato taktika jim vůbec nevychází. Buď puk skončí na icingu nebo na hokejkách pardubických obránců. Všechny střelecké pokusy pardubických kryje skvěle chytající M. Vápenka. Na konci první třetiny má Sparta možnost srovnání, ale hostující gólman se nenechává vytáhnout z branky a Z. Krupička trefuje pouze Bočka.

Druhá třetina se odehrávala ve stejném duchu jako ta první. Většinu času se hraje v obraném pásmu Sparty a M. Vápenka má plné ruce práce. Ve dvacáté minutě se konečně prosazuje B. Hering, který na Vápenku během jedné minuty vyslal tři střely a na počtvrté zvyšuje na 2:0 z pohledu hostí. Neuběhly ani dvě minuty a po spolupráci s M. Michalcem opět B. Hering skóruje a upravuje stav na 3:0. I Sparta se dostává do několika šancí, ale štěstí přeje pardubickým. A tak na konci druhé třetiny posílá D. Motyčka do brejku B. Heringa, který jede sám na Vápenku a dává gól do šatny na 4:0.

Na začátku třetí třetiny měli domácí početní výhodu, kdy šel na trestnou lavici P.Kubeš za téčko. Ovšem Sparta nijak neohrozila pardubickou branku a spíš se ještě musela bránit. Jen deset vteřin hosté hráli v plném počtu a na dvě minuty šel za nedovolené bránění na trestnou lavici D. Motyčka a třicet vteřin nato, šel opět za nedovolené bránění na trestnou lavici R. Buhr. Oba nedovolené zákroky si vynutil svojí aktivní hrou domácí J. Raul. Sparta tak mohla hrát 1:26 min přesilovku 5 na 3. Domácí překvapivě odvolali brankáře, takže před vhazováním byl poměr hráčů na ledě 6 proti 3. Ale hned po vhazování se dostal k puku hostující B. Hering a střelou přes celé hřiště do prázdné brány zvedl náskok Mustangů na 5:0. Sparta přesilovou hru nevyužila. Ke konci třetí třetiny zachraňuje čest Sparty J. Krupička a z kruhu prostřeluje Bočka a upravuje skóre na konečných 5:1 pro Pardubice.

Celý zápas měly Pardubice převahu jak na ledě tak na tribuně, kam dorazilo několik fanoušků a houževnatě a hlasitě hnali Mustangy k vítězství. Pardubice teď čeká finálový zápas proti SHK Lapp ze Zlína.

Zhodnocení trenéra: Do zápasu jsme šli stím, že tam necháme všechno. Jsem rád, že kluci se soustředili na hru a měli obrovskou chuť hrát a vyhrát. Sparta hrála svoji klasickou hru na brejky, kterou jsme jim dokazali vždy překazit a většina hry byla v naši režii. Teď už se ale musíme soustředit a připravovat na další zápas.

O zápase informovaly přední sdělovací prostředky v obrazové i tištěné formě :-)

Průběh zápasu je možné si přečíst i na Onlajny.com.