Pardubice potvrdily roli favorita, nad Olomoucí zvítězily 6:3

27.09
2018

Devět. Přesně tolik branek padlo na východě Čech v duelu Mustangů s Kohouty, oko diváka si rozhodně přišlo na své. Olomoučtí sice otevřeli skóre, iniciativa pak ale padla na hokejky aktivnějších Pardubic. Ty si ve druhé třetině vypracovaly rozhodující dvoubrankový náskok, který v závěrečné části ještě navýšily, a nakonec se mohly radovat z výhry 6:3.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, nedařilo se jim však přetavit svou převahu v branku. Velmi blízko byl už ve 4. minutě Pavel Kubeš, který však po luxusní nahrávce nedokázal trefit zpola odkrytou bránu. Olomouc se postupem minut osmělila směrem dopředu a nakonec to byla ona, kdo otevřel skóre utkání. Miloš Večerek přejel s kotoučem polovinu hřiště, obešel pardubického obránce a nakonec z pravého kruhu zamířil přesně mezi bližší tyč a gólmana – 0:1.

Jenže Pardubičtí nechtěli nechat soupeři vedení příliš dlouho, a tak se prosadili ještě před první přestávkou. Pavel Kubeš byl v mezikruží sice těsně bráněn protihráčem, i tak ale zvládl zpracovat nahrávku a poslat puk do horní poloviny branky – 1:1. Olomouc mohla odpovědět v přesilovce, nedokázala se ale na delší dobu usadit v pásmu a vytvořit si nebezpečnou šanci.

Ve druhé patnáctiminutovce se diváci rozhodně nenudili. Početní výhodu dostali k dispozici i Mustangové a nabídnutou šanci přetavili ve vedení. Pavel Kubeš na sebe dobře navázal obránce a poté posunul puk k druhé tyči na Bernharda Heringa. Ten jen nastavil hokejku a přiťukl puk do odkryté části olomoucké klece – 2:1.

Zajímavý byl ale především závěr prostřední periody. V rozmezí 140 vteřin totiž padly hned tři branky! Nejprve Pardubice zvýšily svůj náskok zásluhou Lukáše Štěpjáka, v početní převaze poté za Olomouc vstřelil kontaktní gól Zdeněk Klíma. A do třetice to byl Pavel Kubeš, jenž si poradil u pravé tyče s dotírajícím bekem a střelou kolem brankové konstrukce zvýšil na 4:2.

Pardubičtí pokračovali v nastoleném tempu střílení branek i v závěrečné třetině. Necelou půl minutu po jejím startu zvedala domácí střídačka znovu ruce nad hlavu, když se na brankovišti dobře zorientoval Bernhard Hering – 5:2. S přibývajícími minutami přibývalo také množství technických přestupků, hra byla tedy poměrně rozkouskovaná.

Tuto pasáž utnul ve 40. minutě další gól Mustangů. A šestá branka v síti hostů znamenala zároveň hattrick Pavla Kubeše, který se prosadil už potřetí v zápase. Olomouci poté svitl ještě plamínek naděje, když se po delší době dokázala dostat k pardubickému brankovišti a Slávo Ferenčík snižoval na 6:3, víc už ale Kohouti nezmohli. Všechny body tak zůstaly na východě Čech, po celý duel aktivnější Pardubice už v závěru zápasu žádné drama nedopustily.

Michal Tereska (SHK Mustangové AUTO IN):

Bylo znát, že jsme hráli první zápas v sezóně. V první třetině jsme se hledali, nebylo to z naší strany moc dobré. Pak se naše hra ale postupně zlepšila a od našeho třetího gólu už jsme měli soupeře na lopatkách. Bohužel je naše zbytečné vyloučení a jejich gól vrátily zpátky do hry, nám se ale podařilo hned zareagovat. Zvýšili jsme opět na rozdíl dvou branek a zápas už jsme si pohlídali.

Libor Hulín (SOHO Olomoučtí Kohouti):

Myslím si, že zápas byl divácky atraktivní, i když favoritem byly Pardubice. Ze začátku bylo utkání hodně vyrovnané, měli jsme na to soupeře porazit, ke konci nám ale už docházely síly. Bylo to ale také o klidné hlavě, protože jak Pardubice získaly náskok, získaly i jistotu. Zlomový moment byl podle mě při našem oslabení, kdy jsme mohli dát gól a pak chtěli hodně útočit, jenže se nám to vymstilo. Dostali jsme dvě rychlé branky a už jsme zápas nedokázali ani obrátit, ani dotáhnout na remízu.