Pardubice přivítaly nováčka soutěže z Litvínova

24.11
2015

V neděli se na pardubickém ledě představil nováček z Litvínova, který je zatím, téměř po polovině soutěže, stále bez bodů. Ty si neodvezl ani z Pardubic, ačkoliv za domácí nenastoupili hned 3 hráči první pětky. Již od prvního buly bylo patrné kdo za jaký konec lana tahá. Pardubičtí měli ze hry více a v první třetině se vyznamenával brankář hostů, který měl velkou zásluhu na tom, že po první třetině bylo skóre jen 1:0 pro domácí. Gól vstřelil na konci 8. minuty Hering. Kromě gólu bylo v úvodní části k vidění i vyloučení na obou stranách. Druhá třetina se odehrávala opět zejména na straně hostů a po několika neproměněných šancích vzal zodpovědnost na sebe opět Hering a zvýšil na 2:0. Za nedlouho po něm se prosadil domácí Doležal a za stavu 3:0 pro pardubické Mustangy se litvínovští rozhodli pro střídání brankářů a hostující bránu od té chvíle střežil Weser. I ve druhé třetině rozhodčí vyloučili několik hráčů. Při jedné z přesilovek Litvínova  v 25. minutě se ale paradoxně prosadili domácí, přesněji Hering, který gólem na 4:0 završil hattrick. A byl to opět on, kdo o chvíli později šikovně objel gólmana a zvýšil na 5:0. Do konce druhé třetiny už se žádný z týmů neprosadil, ačkoliv domácí k tomu měli několikrát hodně blízko. Třetí třetina byla ve znamení mnoha neproměněných pardubických šancí a několika dalších vyloučení. Do hry se zapojili všichni hráči, ale protože nikdo jiný nedokázal vstřelit gól, vzal si opět puk na hokejku Hering a posunul stav utkání na 6:0. Nakonec padla branka i z přesilové hry a vstřelil jí nejlepší hráč zápasu Bernhard Hering. Pardubice si po zásluze připsali 3 body zatímco Litvínov zůstává bez bodu poslední.