Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pardubice se drží v kontaktu se Zlínem, s Olomoucí vyhráli i podruhé

29.11
2017

Jen šestnáct hodin poté, co se Kohouti s Mustangy střetli na pardubickém ledě, představily se oba týmy také v Olomouci. Také tam ovšem pokračovalo trápení Hanáků a Pardubice si během první třetiny vytvořily pohodlný náskok. Ve druhé části vykřesal drobnou naději Miroslav Stašák, ale to bylo ze strany domácích vše. V odvetném utkání tak Kohouti podlehli Pardubicím vysoko, 1:7.

Pardubice přijely do Olomouce jako favorit a to také od prvních minut potvrzovaly. Zatímco domácí měli potíže dostat se do útočného pásma a hrozili jen z ojedinělých střel, Mustangové si dokázali vytvořit tlak, a především Bernard Hering se činil také střelecky a v páté minutě otevřel skóre utkání střelou do horního rohu. Pardubický útočník se v první části trefil ještě jednou a spolu s autorem druhé branky, Markem Michalcem zajistil svému týmu vedení 3:0 po první třetině.

Ve druhé třetině pokračovala převaha hostujícího celku a už po minutě hry Bernard Hering dokončil hattrick. Také Kohouti se ale nakonec dočkali branky, když Bočka ve 23. minutě prostřelil Miroslav Stašák. Hned vzápětí ovšem přišly další dva údery hostů. Nejprve přidal svou čtvrtou branku Bernard Hering a jen o dvacet osm vteřin později se podruhé v utkání trefil také Marek Michalec. Olomouc si pak v závěru třetiny dokázala vytvořit menší tlak v útočném pásmu, ale na branku to nestačilo a do poslední třetiny tak potřebovala zázrak.

Ten se ale nekonal, ačkoliv Kohouti v poslední třetině začali soupeře přehrávat a místy si vytvořili zajímavý tlak i šance. Žádnou se jim však nepodařilo přeměnit v gól, naopak dvě minuty před koncem upravil na konečných 1:7 Pavel Doležal.

 

„Špatně se to hodnotí, protože ten výkon byl zase špatný. Kluci nedodržují to, co mají, lítají po celém kluzišti, nedrží si své hráče. Pardubice jsou na tom líp. Dávaly góly, zatímco my jsme ani šance neproměňovali a moc jsme jich ani neměli. Pak ve třetí třetině jsme sice měli trochu převahu, ale to nebylo tím, že bychom se zlepšili, ale protože Pardubice nasazovaly hráče, kteří stabilně nehrají, tak aby si zahráli všichni. Jsem zklamaný z obou zápasů, z toho, co kluci předvedli a příště to musíme napravit,“ řekl po utkání domácí trenér, Karel Veselý.

„Jsem rád, že tento zápas nebyl moc vyhrocený. Bál jsem se, že se tam navážou nějaké neřesti z předešlého zápasu, kde bylo pár vyhrocených situací, ale naštěstí to byl relativně slušný zápas. Měli jsme štěstí, proměnili jsme několik šancí. Navázali jsme na naši hru z předchozího dne a Olomouc to nedokázala ubránit,“ těšilo kapitána hostujícího celku, Pavla Kubeše.

 

SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI – SHK MUSTANGOVÉ AUTO IN 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Stašák (Večeřek, Korman) – 5. Hering (Kubeš), 7. Michalec, 10. Hering (Michalec), 16. Hering (Kubeš), 25. Hering (Kvoch), 25. Michalec (Buhr), 43. Doležal (Kubeš, Hering).