Pardubice smetly Litvínov a potvrdily superfinále

22.01
2018

Bez sebemenších potíží přidali hokejisté Pardubic razítko na účast v superfinále se Zlínem. Role favorita proti poslednímu Litvínovu se zhostili na výbornou a po rozjíždějící první třetině vyhráli 12:0. Tucet branek tak nastříleli podruhé v řadě a o druhé místo v základní části je už nic nemůže připravit.

Severočeši přijeli do Pardubic v šesti hráčích do pole, nejvíc se ale spoléhali na toho sedmého – brankáře Otu Kökényho. První třetinu ovšem odehrál Litvínov z pohledu skóre výborně a domácí favorit se přes úpornou defenzivu těžko prosazoval do šancí. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Bernhard Hering, další trefu však jeho spoluhráči do sirény nepřidali. Když už se dostali do gólového ohrožení, Kökény prokazoval, že má svůj den.

To už se ale o zbytku utkání přiliš říct nedá. Mustangové si k nepříliš úspěšnému průběhu něco řekli a byl to Pavel Kubeš, kdo jako správný kapitán zavelel za jednoznačným vítězstvím. Ve druhé části stihl nasázet tři branky, hattrick završil dokonce v prvním pardubickém oslabení po rozmíšce Kořínka se Záluským. Kromě Kubeše se prosadili ještě Lukáš Štěpják s Heringem a na hráčích posledního týmu tabulky bylo znát, jak jim docházejí síly.

Ani pauza jim nepomohla, brzy po ní totiž Pavel Kubeš přidal svůj čtvrtý a pátý gól. Fantastickou pasáž vystřihli domácí hokejisté až vzápětí – přesně za 30 sekund nasázeli tři branky, z toho první dvě znovu ve vlastním oslabení! Německý reprezentant Hering ve svém sobotním účtu dorovnal Kubešův výkon, přidal se ještě Pavel Doležal a Mustangové vyhráli 12:0. Nepočítáme-li nahození od červené čáry, Petr Boček nemusel předvést jediný zákrok.

Michal Tereska (Pardubice): „Zápas byl pro nás jen o tom, abychom si dojeli pro jistotu postupu a účast v boji o titul. První třetinu jsem nebyl spokojený s tím, co hráči předvedli, byť jsme vedli a byli celou dobu v litvínovském pásmu. Pokud vám to soupeř takhle zavře, je potřeba to hrát trochu jinak. Roztáhnout hru, přihrávat si, čekat, až se to rozevře a vznikne tam škvíra, netlačit to přes jejich beky. Ve druhé třetině se to otevřelo a ve třetí už Litvínov nestíhal fyzicky. My jsme střídali dvě kompletní pětky, oni měli jednoho hráče na střídání a byla to jenom otázka skóre. Zítra proti Varům to bude jiné kafe. Každý máme svou pozici jasně danou, takže doufám, že si zahrajeme pěkný hokej.“

Kamil Záluský (Litvínov): „Vždycky je to o síle. První třetinu odehrajeme super, to máme dost sil. Druhá už je horší, do toho dostaneme dva blbé góly třeba z dorážky. Potom už ty síly prostě docházejí a třetí třetinu defakto jenom odevzdáme. Když si nemůžete odpočinout, už to prostě nejde. Pak už máme maximálně nějaké záchvěvy. Bojujeme s docházkou, je nás málo. Celý Litvínov se skládá ze tří bývalých hráčů Sparty, dvou lidí z Varů a tří z Drážďan.“