Pardubice ve Varech ztratily tříbrankové vedení za 44 sekund, přesto berou plný počet bodů

10.11
2017

Ačkoliv první gólovou šanci zápasu nevyužil už v první minutě karlovarský Karafiát, předváděly vyšší aktivitu v úvodu Pardubice. Když kolem 8. minuty hosté zintenzivnili svůj tlak, dostavily se i branky. Během necelých dvou minut se obrana Karlových Varů zhroutila natolik, že Bernhard Hering, Marek Michalec a Pavel Doležal pohodlně poslali hosty do vedení 0:3. Domácí museli reagovat time-outem.

Po něm se musela zatočit hlava i těm nejotrlejším na stadionu nebo u počítačů. Za osm sekund od rozehrání Michal Geier snížil, časomíra ukrojila dalších jedenáct dílků a Geier skóroval podruhé. Oddechovým časem kontrovala pardubická střídačka, jenže ve stále ještě probíhající 10. minutě ujel karlovarský kapitán do třetice a bylo vyrovnáno! Do konce divoké první periody si oba celky vyzkoušely po přesilovce, blíže ke gólu měl pardubický Němec Hering, ale stav už se nezměnil.

Po přestávce pokračovali hosté v aktivní hře a k ostřelování domácí branky jim pomáhala i enormně vysoká úspěšnost na vhazování. K vedoucí brance ale nakonec vedla až třetí dorážka, kterou Macha překonal ležící střelec Pavel Kubeš. Náskok Mustangů tentokrát trval celé tři minuty, než v souboji kapitánů Michal Geier přebruslil Pavla Kubeše a ze sólového nájezdu znovu vyrovnal. Boček v brance Pardubic musel mít v tu chvíli úspěšnost zákroků velmi blízkou 0%, Karlovarští byli neskutečně efektivní.

Východočechy mohl znovu poslat do vedení Hering, trefil ovšem jen horní tyč. Neuspěl ani tváří v tvář Machovi, jehož masku trefil střelou z bezprostřední blízkosti, pátý gól nepřidal ani z ideální pozice pálící Kubeš. Domácí si už do druhé pauzy větší šanci nevytvořili.

Vítěznou trefu si hosté schovali na 32. minutu, kdy Bernhard Hering využil nedůrazu čím dál více unavené domácí obrany a nerušeně vsítil pátou branku. Krátce na to se německý útočník radoval znovu, ale po debatě rozhodčí vynesli zamítavý verdikt pro dosažení gólu rukou. To jako by přimělo spasitele Geiera znovu zahrát na nervovou soustavu, ale jeho ránu zastavilo břevno pardubické klece. Díky ubývajícím silám přibývalo na ledě brejkových situací, žádná ale nevedla ke změně skóre. Až v začínající 43. minutě Pavel Kubeš n ezav&aac ute;hal mezi kruhy a pojistil pardubickou výhru. V samotném závěru se Karlovarští už ke zdramatizování zápasu prosadit nedokázali.

Ohlasy

Miroslav Hrbek (trenér, Karlovy Vary): "Co se týká nasazení, dali jsme do zápasu všechno, ale projevilo se naše manko ve fyzičce. Nemáme pořádně natrénováno a musíme na tom zamakat. Pardubice jsme nestíhali, byly hokejovější a kombinačně jsme s nimi hrát nemohli. Šlo to jedině na brejky a z nich jsme dali čtyři góly, ale na víc jsme dneska neměli."

Michal Tereska (trenér, Pardubice): "Začali jsme skvěle, ale pak jsme zápas vlastními chybami neskutečně zdramatizovali. Během minuty z 0:3 na 3:3, to se stávat prostě nesmí. Potom už to začalo být z naší strany zase hokejovější, sice domácí znovu dotáhli, ale myslím si, že ze hry jsme měli víc a dost jsme toho spálili. Ve třetí třetině jsme to urvali a vezeme z víkendu důležitých šest bodů."

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Mustangové Auto In 4:6 (3:3, 1:1, 0:0)

Branky: 10. Geier (Jeřábek), 10. Geier (Nejedlý), 10. Geier (Wágner), 22. Geier (Karafiát) - 8. Hering, 9. Michalec (Motyčka), 10. Doležal (Kubeš), 19. Kubeš (Michalec, Hering), 32. Hering (Michalec), 43. Kubeš (Hering). Vyloučení: 1:2. Bez využitíDiváků: 45.

Karlovy Vary: Mach - Nejedlý, Wágner, Berger, Jeřábek, Haas, Kovářík, Geier, Karafiát.

Pardubice: Boček - Motyčka, Kvoch, Michalec, Kubeš, Hering, Doležal, Kořínek, R. Buhr.