Pardubice zvládly nelehký duel s poslední Spartou

08.01
2020

V sobotu odpoledne v rámci dalšího kola České para hokejové ligy cestovala pražská Sparta na východ Čech. Na hřišti pardubických Mustangů se tak střetl aktuálně třetí tým tabulky s tím z posledního místa. Hosté však rozhodně nepodali špatný výkon, k bodům to ale i tentokrát nevedlo.

Pardubickým hráčům se povedl samotný vstup do zápasu. Už po třech minutách hry se totiž nalevo od branky dostal k puku Motyčka, který prostřelil brankáře Vápenku a bylo to 1:0. Snaha domácím pokračovala i nadále, takže když v 7. minutě zvyšoval už na dvoubrankový náskok Hering, nemohl se nikdo divit.

Jenomže to bylo na dlouhé chvíle vše podstatné. Sparta následně herně už tolik nepropadala, ovšem s pukem se držela často jen ve středu hřiště, odkud to ke snižovací brance nevedlo. "Ve druhé třetině jsme pozměnili trochu sestavu, a když ne vyrovnat, tak jsme chtěli minimálně snížit. Bohužel, když už jsme se dostali k nějakým příležitostem, tak nám puk u branky někam ujel nebo se zakutálel, takže to k ničemu nevedlo," litoval trenér Sparty Jakub Novotný.

I třetí třetina se nesla v podobném duchu. Pardubičtí místy tlačili, ale přišly i minuty, kdy začali mít více ze hry hosté. Ti se ke snížení nakonec dostali až v poslední minutě, a to nečekanou střelou skoro z poloviny hřiště, která nakonec zaplula za domácí brankáře. Šafránek, autor gólu, ale vykřesal do posledních patnácti vteřin utkání jen minimální naději. "Bylo to pozdě, ale měli jsme předtím i další šance, které však neskončily brankou," nehodnotilo se lehce Novotnému. To, že na zvrat zápasu bylo skutečně pozdě, se následně i potvrdilo a domácí se nakonec radovali z vítězství 2:1.