Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pardubičtí doma navázali na výhru v Praze a slaví bronzové medaile!

24.03
2019

Sledge hokejisté z východních Čech si přivezli z minulého víkendu vedení v sérii o bronz ze hřiště pražské Sparty. Duel v hlavním město rozhodla jediná branka minutu před třetí sirénou, o týden později v Pardubicích se ale hrálo v úplně opačném rytmu. Všechny tři branky padly totiž hned v první periodě, a když to bylo pokaždé do sparťanské sítě, mohli v závěru začít slavit bronzový úspěch právě Mustangové.

Zápas mohla rozhodnout klidně i jedna chyba, čehož si byly oba týmy moc dobře vědomy, takže tak vypadaly i první minuty. Až se najednou zápas začal rozvíjet i gólově, vše však mohlo začít vedením Sparty, jelikož sám na domácího brankáře ujížděl Krupička. Úspěšný však nebyl a vzápětí bylo pro hosty ještě hůře, protože se potvrdilo známé sportovní pravidlo nedáš-dostaneš! Byli to tak Mustangové, kteří se chvíli po předchozí situaci dostali do vedení díky trefě Michala Gajera.

Ofenzivní aktivita Pardubických pokračovala i v dalších minutách, není tak divu, že přišla trefa i od Bernharda Heringa a chvíli později i od i kapitána Pavla Kubeše. Ambice Sparty Praha tak dostaly během krátké chvíle velké trhliny. Ve zbylých dvou třetinách se hodně hrálo mezi oběma brankami, šancí už byl minimální počet a Pražanům se nakonec z ojedinělých střel nepovedlo dát ani kýženou čestnou branku. Bronzové medaile tak za sezonu 2018/19 mohli oslavovat pardubičtí borci.

Trenér Sparty po zápase pochopitelně nemohl být spokojený. "Pardubice na nás vletěly a pro nás to bylo složité utkání, navíc jsme ze začátku ještě trošku zaspali, takže jsme domácím dovolili hned třikrát skórovat a my jsme na to naopak neodpověděli ani jednou. Takový výsledek se pak těžko dohání, když navíc máte jen nějaké tři střely za třetinu, ještě přes hráče, což velkou šanci neznačí. Bohužel, mrzí mě, že jsme nedali ani jednu čestnou branku, kterou by si za bojovnost mužstvo zasloužilo," říkal po utkání Jakub Novotný.

"Soupeř přijel ještě více oslabený, než hrál před týdnem doma. Naše taktika byla tak nedopustit to, co bylo v minulém zápase. Jinými slovy, rozhodnout co nejdříve, ne až v poslední minutě, což se naštěstí povedlo. Chtěli jsme to i z toho důvodu, abychom do hry mohli pustit i širší kádr, což jsme tak udělali, proto ty dvě poslední třetiny byly už takové nemastné neslané. Jsme rádi, že jsem mohli dostat do zápasu všechny naše hráče," říkal zase po utkání trenér Mustangů Michal Tereska.

 

Odkaz na video ze zápasu:
https://youtu.be/NiFfkTARDDU

Odkaz na video z ceromoniálu:
https://youtu.be/dpvud9r7hZU

Foto:
https://lukino-pce.rajce.idnes.cz/utkani_o_3.misto_druhy_zapas