Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pardubičtí v zápase o druhou příčku naprosto zničili Spartu

18.12
2017

Pardubičtí sledge hokejisté papírové předpoklady vyrovnaného utkání vyvrátili hned v úvodu. Již po čtyřiceti vteřinách hry se střelou z mezikruží k levé tyči prosadil Pavel Kubeš. Tahle branka dodala Mustangům klid na hokejky a ti začali naprosto dominovat. V první třetině sice další branka nepadla, protože Vápenka vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým, ale na hřišti existoval v podstatě jen jeden tým.

Druhá třetina začala pro Pardubice jako z říše snů. Opět po čtyřiceti vteřinách svou druhou branku v utkání vstřelil Pavel Kubeš, vzápětí se prosadil Marek Michalec, a o necelé čtyři minuty později se střelou z první prosadil David Motyčka, naráz tak Pardubice vedly 0:4!

Třetí třetina začala stejně jako dvě předchozí, tedy vstřelenou brankou Pardubic. Po necelé minutě ujel sparťanské obraně Hering s Doležalem a druhý jmenovaný zakončil do prázdné branky. V 35. minutě dovršil hattrick Pavel Kubeš a zvýšil tak na rozdíl šesti tref. Střelecká produktivita Pardubic a především Kubeše nadále pokračovala a o necelé dvě minuty později se ujal puku právě Kubeš a střelou po víko dával už na 0:7. V závěru utkání se Sparta zvedla a ve vlastním oslabení dokázala dvakrát skórovat . O prvn í branku domácích se postaral Jiří Krupička, o druhou po jedenácti sekundách Zdeněk Krupička. Na zvrat už ale bylo příliš pozdě...

Jan Katauer (Sparta Praha): "Utkání pro nás nedopadlo vůbec dobře. Kluci začali hrát až v posledních pěti minutách. Asi jsme byli hodně přemotivovaní a neplnili jsme základní herní věci.  Za všechny chyby jsme byly potrestaní, Pardubice jsou velmi kvalitní tým."

Michal Tereska (Pardubice): "Bezpodmínečně rozhodly první minuty každé třetiny, ve kterých jsme dokázaly vstřelit góly. Zejména pak branka v první třetině, která pro nás byla nesmírně důležitá. Pak to byla trochu přetahovaná, ale drželi jsme se naší hry. Ve druhé třetině nám to tam napadalo a bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme si mohli natrénovat přesilovou hru a místo toho jsme dostali dvě branky. Tohle se nesmí stávat. Přiblížili jsme se našemu cíli, které je superfinále, ale nesmíme polevit, protože před sebou máme další tři těžké zápasy, kde je potřeba bodovat."

Branky a nahrávky: 41. Jiří Krupička (Zapletal, Zdeněk Krupička), 41. Zdeněk Krupička (Zapletal) – 1. Kubeš (Hering), 16. Kubeš (Hering, Motyčka), 17. Michalec (Hering), 21. Motyčka (Kvoch), 31. Doležal (Hering), 35. Kubeš (Hering), 38. Kubeš (Kolek, Hering).