Poctivý výkon proti favoritovi

03.01
2015

První lednová sobota se nesla ve znamení souboje mezi Mustangy a Spartou na domovském kolbišti „rudých“ v Neratovicích.

Premiérový pokus o útočnou akci patřil pardubickým, začátek utkání se přesto nesl spíše v opatrném duchu. Větší tlak domácích přinesla až přesilová hra na sklonku čtvrté minuty, kterou nicméně Mustangové přežili bez úhony a i nadále obrana v čele s gólmanem Petrem Bočkem, který se vyznamenal zejména při vyložené šanci soupeře v jedenácté minutě, fungovala spolehlivě. Po skončení první třetiny však nakonec byli spokojenější sparťané – v čase 10:57 otevřel skóre zápasu J. Krupička.

Druhá třetina žel pro Mustangy nezačala zrovna příznivě, když vedení domácích po obrovském závaru navýšil druhý z bratrské dvojice Krupičků. Soupeř tak odskočil na rozdíl dvou branek a to ještě Petr Boček držel naděje pardubických, když bravurně zlikvidoval dva samostatné nájezdy (opět v režii bratří Krupičků) v krátkém sledu. Hned vzápětí do děje utkání promluvil hostující Kamil Chudomský, kterému se v tisíciprocentní šanci podařilo minout zcela odkrytou branku soupeře... Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby měl lépe seřízena mířidla, jenže na „kdyby“ se holt nehraje. Naštěstí pro Mustangy se však ještě v téže minutě podařilo snížit Pavlu Kubešovi po úniku precizní střelou pod horní tyč. Stav 2:1 vydržel navzdory několika šancím Sparty, z nichž při jedné zachránila pardubického gólmana horní tyč, až do konce prostřední patnáctiminutovky.

Závěrečné dějství se ukázalo být na góly nejbohatší. Nejprve David Motyčka odmítnul vyrovnání, když se mu tváří v tvář nepodařilo překonat Vápenku. O minutu na to byl ovšem Marek Michalec již úspěšný, když po přihrávce Davida Motyčky přesnou trefou k tyči zaznamenal druhý úspěch hostí. Vyrovnáno! Radost Mustangům vydržela pouze do 36. minuty, kdy Z. Krupička po samostatné akci vrátil Spartě vedení. Za další minutu už to bylo opět o dvě branky, tvrdou střelou po vhazování se za domácí prosadil Němec. V dalším průběhu stojí za zmínku už jen úspěšný zásah Petra Bočka proti pokusu Z. Krupičky o zkompletování hattricku, poté již sparťané víceméně kontrolovali hru a po závěrečné siréně si odnesli vítězství v poměru 4:2. Pardubičtí Mustangové se nicméně navzdory porážce za předvedený výkon stydět rozhodně nemusejí.

Průběh zápasu je možné si přečíst na Onlajny.com.