Poslední ligový duel

04.01
2015

Poslední desátý ligový duel odehráli pardubičtí Mustangové na ledě v Ostrově s SHK – Sharks Karlovy Vary v poledním čase.

Pardubičtí Mustangové s jistinou play off ze čtvrtého místa, dávají od začátku zápasu příležitost všem hráčům přítomným na střídačce. Začátek zápasu začal z obou stran na plnou, ale ani domácí ani hosté se nedostali v první minutě ke střele, protože obrany obou celků pracovaly bezchybně. Postupem času se dostávali ke střelám domácí Sharks i hostující Mustangové, ale oba brankáři předváděli výborné zákroky a tak stav utkání byl i po 10 minutách bezbrankový. Hraje se na obě strany a ve 14. minutě dělají domácí chybu při vyhazování a pardubičtí Mustangové se dostávají do šance, nejprve střílí Pavel Kubeš, ale Mach vyráží a na následnou dorážku Davida Motyčky neměl již šanci a tak se v čase 13:50 dostávají hosté do vedení. Stav 0:1 vydržel do konce první třetiny.

Druhá třetina začala pod taktovkou Mustangů a hned v 15. vteřině této třetiny se dostal do šance Pavel Kubeš, ale svou šanci neproměnil. Pokračuje se v herním projevu jako v první třetině. V čase 18:10 odstartovalo 8 černých minut pro hosty z Pardubic… V tomto čase se povedla křížná přihrávka na kapitána domácích, který neomylně střílí branku a srovnává stav na 1:1. Neuplynula ani minuta a Sharks se ujímají vedení v čase 18:38, šťastným střelcem se opět stává Jiří Berger, který trefuje dobře postaveného brankáře hostů do masky a s velkou smůlou se puk odráží do branky a domácí se ujímají vedení 2:1. Následuje cca 5 minut nepřesností na obou stranách, které vrcholí další brankou v síti hostů a v čase 23:10 se domácí ujímají vedení již 3:1, střelcem je Miroslav Hrbek. Od této vstřelené branky se karlovarští usadili v útočné třetině a vše vrcholí smolným gólem. V čase 25:00 obchází Michal Geier obránce Lukáše Kořínka a dostává se ke střele, trefuje Petra Bočka postaveného u tyčky do masky a puk se sváží po masce opět do branky. Pardubičtí dostávají druhý smolný gól a stav je již 4:1 a v této třetině to ještě není vše a Mustangové si „vychutnávají“ nejhorší třetinu v sezóně až do dna a v čase 26:03 zvyšují domácí 5:1.

Do poslední třetiny nastupují oba celky v základních pětkách a průběh této třetiny připomíná první třetinu, oba týmy mají mnoho šancí, ale oba brankáři předvádí výborné výkony a tak se stav již nemění a konečný stav zůstává 5:1 ve prospěch domácích.

Průběh zápasu si můžete přečíst na Onlajny.com.