Povinných šest bodů

15.01
2017

Pokud chtěli Pardubičtí pomýšlet na postup do play off, museli z posledního kola ligy přivézt z pražské Sparty a budějovického Motoru šest bodů.

Důležitější byl sobotní zápas proti Spartě, která v minulém souboji porazila Mustangy 4:1. Utkání začalo ve velmi vysokém tempu. Pardubičtí byli aktivnější, ale překonat brankáře Vápenku se nedařilo. Sparta se kvalitně bránila a potvrdilo se známé „nedáš-dostaneš“. Po chybách pardubické obrany otevřel skóre Jiří Raul, kterému zpoza brány nahrál Jiří Krupička. Naštěstí ještě před koncem první třetiny si pardubický kapitán Pavel Kubeš vzal puk od vlastního gólmana, projel celé hřiště a nekompromisně zavěsil za záda Michala Vápenky. Druhá třetina tedy začala za stavu 1:1. Pardubice využily tlaku a přidaly další dvě branky. Ve třetí třetině již Mustangové kontrolovali hru a zvýšili na konečných 4:1.

Následující zápas proti budějovickým hráčům byl překvapením. V předcházejícím kole budějovičtí potrápili vedoucí Karlovy Vary a tak Mustangové nesměli nic podcenit. Ztráta 3 bodů by znamenala, že Mustangové zůstanou na pátém nepostupovém místě.  Namotivovaní pardubičtí vlétli do zápasu s velkým odhodláním a budějovičtí asi nevěřili svým očím, když v čase 4:55 prohrávali již 0:7.  První třetina skončila nakonec 0:8 a Pardubice uklidněné hrou začaly dělat chyby. Budějovice jejich nezodpovědnost začaly trestat a tak na konci druhé třetiny ukazovalo skóre 13:3. Po přestávce a poradě se Pardubice zase začaly soustředit a uhrály konečný výsledek 19:3. Právě díky tomuto výsledku jsou na postupovém čtvrtém místě, i když mají stejně bodů jako Studénka, ale lepší skóre o jeden gól.

Mustangy nyní čeká poslední dva zápasy, které rozhodnou o tom, který tým půjde z kola ven.

Závěrem musím napsat, že to byl velmi povedený víkend. Mustangové předváděli velmi pěknou hru a za hlasité podpory věrných fanoušků se dotáhli do boje o play off. Poslední kolo bude velmi zajímavé, protože první a pátý celek dělí v tabulce pouhé dva body.

Tím​to Vás zveme na poslední rozhodující kolo České sledgehokejové ligy, které rozhodne o čtveřici účastníků play-off.