Překvapivě jasný výsledek

07.02
2017

V sobotu začalo na pardubickém ledě play off. Domácí se opět po dvou týdnech střetli s Žraloky z Karlových Varů. Po základní části dělil oba týmy jediný bod. Čekala se bitva o každý metr ledu. Domácí nastoupili v plné sestavě i s Davidem Motyčkou. Zato Žraloci měli absencí hned několik. Domácí hnáni opět skvělými fanoušky vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již ve druhé minutě našel Kubeš Pavel před brankou Motyčku, ten ovšem před prázdnou brankou zcela sám minul. Na počátku čtvrté minuty trefil Hering pouze Machovo rameno. Tlak domácích pokračoval i nadále, ovšem ne a ne překonat Macha v hostující svatyni. V 8. minutě trefil Kubeš Pavel jen Machovu masku. Na počátku 9. minuty si poprvé sáhl na puk také domácí Boček. O půl minuty později už se skóre měnilo. Štěpjákovu střelu Mach ještě vyrazil, ale na dorážku Heringa už byl krátký. Ve 12. minutě se rozhodčí chystal vyloučit domácího Štěpjáka za hákování, hostující Berger však přiznal, že faulován nebyl a verdikt rozhodčí zrušil. Ve 14. minutě se k dorážce Motyčkovy střely dostal Hering, ale vítězem byl opět Mach. Hosté se dostali do pořádné šance v poslední minutě první třetiny. Nejprve Geier tečoval Hrbkovu střelu, poté byl za držení poslán za katr domácí kapitán a domácím začali krušné chvíle. Při přesilové hře zvonila dvakrát za Bočkem branková konstrukce. Ke štěstí domácích tak zůstal stav před přestávkou nezměněn. Druhá třetina začala o poznání opatrněji a její začátek zdaleka nenabídl tolik vzrušení jako ta první třetina. Ve 23. minutě byl vyloučen za hrubost hostující Geier. Domácí hráči hosty uzamkli v obraném pásmu. Hrbek navíc ztratil hůl a byl tak značně limitován. Toho využil Kubeš Pavel a z otočky propálil Macha podruhé a rozjásal domácí fanoušky. Varští si následně vybrali oddechový čas. Po jeho skončení již potřetí v utkání trefil Geier tyč pardubické branky. To bylo ze strany Žraloků na dlouhou dobu vše. Nepomohla jim ani přesilová hra, kterou „zařídil“ Kubeš Jiří. Vyloučen byl za „téčko“ na Wágnera. Domácí oslabení v klidu ubránili. Ve 29. minutě se připomněli hosté, ale k jejich smůle Geier puk nezpracoval. Po dvou třetinách tak vedli domácí o dvě branky. Před třetí třetinou byl stav pro Žraloky díky Machovi stav ještě nadějný. Ovšem již po jednapadesáti vteřinách hosty zmrazil Kubeš Pavel, který po asistenci Heringa dorazil svou vlastní nepřesnou střelu odraženou od zadního mantinelu. Vrátit zpátky do zápasu mohl hosty Berger, ale opět trefil pouze tyč domácí svatyně. O několik vteřin později nechal domácí kapitán opět vyniknout Macha. V další obrovské příležitosti vychytal Mach Heringa. Ve 36. minutě po krásné spolupráci s Motyčkou minul Kubeš branku hostů. V polovině 38. minuty se řítil do obrovské šance Hering, obránci mu ovšem stihli šanci zastavit. Za nedlouho se ocitl před Machem Kořínek, pálil ovšem jen po zemi do Macha. Při další akci obral Kořínek o puk Bergera. Kořínkovu střelu ještě Mach vyrazil, ale dorážku poslal Hering nechytatelně pod víko. Ve 39. minutě se ocitl po nahrávce Motyčky v obrovské šanci Štěpják, ale minul. Ve 41. minutě dokonal svůj hattrick Hering a připsal si již pátý kanadský bod v utkání. Ve 42. minutě mohl zaznamenat čestný úspěch hostů Geier ovšem Boček už si čisté konto nenechal vzít. Domácí tak mohli oslavit se svými skvělými fanoušky překvapivě jednoznačné vítězství a ujali se v sérii hrané na dva vítězné zápasy vedení 1:0. Odveta je v plánu 18. února v Ostrově. Dá se očekávat, že Žraloci nic nevzdají a budou chtít před svými fanoušky stav série vyrovnat a vynutit si třetí rozhodující zápas.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a budeme se těšit v březnu na setkání při dalším zápase.