Přestřelka pro Žraloky

23.11
2015

V dalším domácím utkání nastoupili pardubičtí proti karlovarským Žralokům. V domácí sestavě scházeli pracovně vytížení Jiří Kubeš, Kolek a Chudomský. Domácí začali aktivně, v první šanci se zcela sám vyskytl Michalec, leč nedal. Další tutovku domácích spálil Hering. Poté se přihlásili o slovo Žraloci. Po přiklepnutí Janka se dostal do samostatného nájezdu Geier, Boček byl ovšem na místě. Poté se odehrával velký boj. Obě mužstva měla problém se vůbec dostat ke kloudnému zakončení. Udeřilo až v 10. minutě. Forgo v souboji s Kubešem propíchl puk ke Geierovi a hostující kapitán v samostatném úniku nedal Bočkovi ranou pod břevno šanci. Domácí reagovali dvěma útočnými pokusy, ovšem ani Kubeš a posléze ani Kořínek neuspěli. Na počátku 13. minuty vyhrál buly Wágner přesně na Bergera, ten na modré oklamal Heringa a nechytatelně poslal puk pod víko. První třetina tak skončila 2:0 pro hosty. Druhou třetinu začali Žraloci aktivně s cílem vstřelit třetí branku a ještě více uzemnit domácí. Nejprve Geier pálil mimo. Za chvíli průjezd Bergera zastavila domácí obrana. Ve 21. minutě udeřili i pardubičtí. Kvoch vybojoval puk v obraném pásmu, přesným pasem našel ve středním pásmu Kořínka, který nezazmatkoval a přistrčil puk Heringovi, který se dostal do samostatného úniku a poslal puk za Machova záda. Kontaktní branka jakoby domácí hráče polila živou vodou a ještě více rozbouřila domácí fanoušky. Za dalších 27 vteřin bylo vyrovnáno. Motyčka se dostal do samostatného úniku, během cesty však ztratil puk. Klíčové v tento moment bylo, že Hering neustále sledoval kolegu a zapomenutý puk převzal a poslal ho za Machova záda. Po druhém gólu si hosté vzali oddechový čas. Ten jim ovšem nebyl nic platný. Po vyhraném Michalcově buly se k puku dostal Kvoch, poslal puk na kolegu v obraně Kubeše, který projel mezi zkoprnělými hosty a poslal domácí do vedení. Žraloci ovšem nesložili zbraně. Domácí špatně napadali hostující rozehrávku a umožnili tak, aby puky dostával Geier, který celý zápas vypadal jako že přijel z jiné planety a domácí si s ním nevěděli rady. Ve 26. minutě našel Berger právě Geiera a ten ujel všem a srovnal stav. Ve 28. minutě opět zahrozil Geier, tentokrát ovšem mířil vedle. Domácí se zdáli býti nepoučitelní. Ve 29. minutě se puk po ose Berger - Forgo opět dostal ke Geierovi, který zkompletoval hattrick a poslal Vary zpátky do vedení. Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu. Nejprve se do šance drali domácí. Po chvíli na druhé straně pálil Forgo vedle. Za další chvíli napodobil Forga na druhé straně Kubeš. Poté mohl rozhodnout Geier, naštěstí pro domácí pálil vedle. Ve 39. minutě domácí obrana zapomněla na Forga, který si položil Bočka a bekendem poslal puk do branky. Zdálo se být hotovo. O 73 vteřin později přitvrdil v útočném pásmu Kořínek a vytvořil v karlovarské obraně zmatek. Ze skrumáže vytáhl puk Hering, objel asi 4 ležící hráče a sám před Machem nezaváhal. Domácí se pak snažili ještě o vyrovnání, ale zkušení hosté už si závěr pohlídali a vezou si z Pardubic 3 body. Velké díky patří fanouškům, kteří vytvořili na české sledgehokejové poměry opět fantastickou kulisu.