Přestřelka ve Varech vyzněla ve prospěch Mustangů

01.11
2018

Pardubičtí po dvou prohrách ve Zlíně a Studénce se dostali do kontaktu s čelem tabulky, po výhře v Litvínově dokázali zvítězit na ledě Karlových Varů 6:4 a usadili se na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na první Zlín.

Mustangům vyšlo dobře prvních dvacet minut. Hned ve 4. minutě otevřel skóre pardubický kapitán Pavel Kubeš, přičemž na jeho trefu navázal v 16. a 20. minutě německý snajpr Bernhard Hering - 0:3.

Ač se zdálo, že Mustangové mají duel plně pod kontrolou, bylo tomu naopak. Domácí gólem Michala Geiera a Marka Schneidera totiž ještě do pauzy snížili na rozdíl jediné trefy.

A dílo dokonáno jest bylo ve 32. minutě, kdy na 3:3 srovnal Michal Berger. Posléze ale nastal důležitý okamžik: v souboji s dvěma protihráči se nešťastně zranila hlavní útočná síla Žraloků jménem Michal Geier, který následně odstoupil ze zápasu.

I bez něj ale pokračovala gólová přestřelka, na trefu hostujícího Pavla Kubeše dokázal odpovědět Lukáš Karafiát. Vítězný gól ale padl v čase 37:17 z hokejek Pardubických, prosadil se Marek Michalec, který za dvě minuty ještě svou druhou trefou v zápase jistil výhru Pardubic 6:4.

Mimochodem, loni se ve Varech odehrál téměř totožný duel, Pardubice taktéž ztratily vedení 3:0, nakonec ale stejně vyhrály 6:4.

Michal Geier (útočník Karlových Varů): "Dorazil velmi kvalitní tým. Chtěli jsme se zaměřit na individuality. Bohužel jsme nezachytili začátek a bylo to o tři góly. Na druhou stranu nás může těšit, že i za takového stavu jsme si dokázali, že umíme zabojovat a vyrovnali jsme. Nakonec to ale na body stejně nestačilo... Tak nějak to odráží naši současnou situaci, nehrajeme špatně, ale body nemáme."

Bernhard Hering (útočník Pardubice): "Byl to nakonec velmi těžký zápas. Měli jsme mnoho šancí, ale málo kdy jsme je zakončili gólem. Oproti tomu soupeř byl produktivní a dokázal nám zavařit. Stáhli stav z 0:3 na 3:3, potom ještě jednou vyrovnali... Buďme rádi za tři body."

KARLOVY VARY - PARDUBICE 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 22. Geier, 26. Schneider (Geier, Wágner), 32. Berger (Wágner), 37. Karafiát (Hrbek, Wágner) – 4. P. Kubeš (Štěpják), 16. Hering, 20. Hering (Michalec), 34. P. Kubeš (Štěpják), 38. Michalec (Hering), 40. Michalec (Hering, P. Kubeš).