První vítězný zápas v semifinále play-off

12.01
2015

SHK Mustang Pardubice v prvním zápase semifinálového utkání přivítal HC Spartu Prahu. Utkání se konalo v pardubické ČEZ aréně v malé hale. Dorazil rekordní počet fanoušků, kteří podpořili ducha domácích Mustangů.

Začátek utkání byl v 17:30. Po první minutě zápasu se dostala Sparta do přesilovky díky nedovolenému bránění Marka Michalce. Mustangové i přes oslabení útočili na bránu, avšak bez výsledku. V 8. minutě vstřelil první gól za domácí hostující hráč Olomouce a německý reprezentant Bernard Hering.  V 10. minutě se dostal k puku Krupička J. ze Sparty a rozehřál pardubického gólmana, který bez problému zakročil. Hra probíhala ve velmi svižném tempu a oba týmy měly spoustu šancí. Avšak ve 12. minutě Krupička vstřelil gól pro Spartu. Těsně před koncem první třetiny byl vyloučen David Motyčka za hrubost (Mustang) a Zapletal za vysokou hůl (Sparta). Stav po první třetině byl 1:1.

Do druhé třetiny tedy nastoupily oba týmy v oslabení 4 na 4. Po 17. vteřinách si sebral puk Bernard Hering a lehce dostal puk za záda gólmana Vápenky. V 16. minutě byl vyloučen hráč Sparty J. Krupička za nedovolené bránění. Mustangové hrají 4 na 3, šance na gól ale neproměňují. Ve 20. minutě se nechal vyloučit Lukáš Kořínek (Mustang) a i přes oslabení si opět Bernard Hering vzal puk a vstřelil Spartě hetrik na stav 3:1. Vzhledem k tomu, že Sparta přijela na utkání v osmi hráčích, byla znát únava na jejich straně. Mustangové tlačili, ale nebyli důslední a nedokázali už Vápenku prostřelit. Stav na konci druhé třetiny 3:1.

Na začátku třetí třetiny nasadili Mustangové vražedné tempo a nepustili Spartu k puku. Pardubičtí však v útočné třetině nebyli schopni střelit branku. I přes únavu na obou stranách se hrálo stále tvrdě, za fauly byli na dvě minuty donuceni jít na trestnou lavici hráči z obou týmů, tři minuty po sobě. I přes tyto oboustranné přesilovky nebyl schopen střelit gól ani jeden z týmů. Ve 42. minutě odvolala Sparta gólmana a hráli 5:6, ve 44. minutě vystřelil do prázdné brány ze skoro mrtvého úhlu kapitán SHK Mustang Pavel Kubeš a upravil stav tak na konečných 4:1.

Sobotní zápas tedy byl plný krásných akcí, nájezdů, tvrdé hry a gólů. Burácející tribuna vyhecovala Mustangy k lepšímu výkonu a porazila Spartu 4:1. Mustangové mají tedy první vítězný zápas a další utkání se bude odehrávat na Spartě. Toto utkání může být už rozhodující o postupu do finále.

Průběh zápasu je možné si přečíst i na Onlajny.com.

Fotky ze zápasu najdete ve Fotogalerii.

Děkujeme všem fanouškům a fanynkám za skvělou hokejovou atmosféru při zápase. DÍKY! :-)