Půltucet zásahů sestřelil Kohouty

11.01
2016

V 11. kole České sledge hokejové ligy svedl los dohromady domácí Mustangy s olomouckými Kohouty. Kdo by měl v tomto souboji plnit úlohu favorita, nasvědčovala nejen pozice v hierarchii živočišné říše, ale zejména průběžné postavení v tabulce – a to navzdory vynucené absenci elitního kanonýra Heringa.

Papírové předpoklady se naplnily již během úvodní patnáctiminutovky. Víceméně stálou převahu Mustangů přetavili v gólové trefy postupně Marek Michalec, Pavel a Jiří Kubešové a minutu před koncem první třetiny také Petr Kolek. Obzvláště zásah na 3:0, kdy Jirka Kubeš po přihrávce Tomášem Kvocha střelou od modré prostřelil hostujícího gólmana, musel solidně zaplněné ochozy potěšit. Připočteme-li k tomu bezchybnou defenzívu, byl konečný stav zápasu záhy již jen otázkou skóre. Tím spíše, když si ve druhé třetině připsal svůj druhý úspěch Pavel Kubeš a hřebínek soupeři definitivně srazil Marek Michalec, který svou trefou na 6:0 dal výsledku konečnou podobu. Za zmínku stojí ještě přesilovka Mustangů, pro níž se důvěry dostalo také Vojtovi Buhrovi. Ačkoli se jemu (ani spoluhráčům) početní výhodu přes veškerou snahu zúročit nepodařilo, průběh zápasu byl naprosto jednoznačný.

S ohledem na příznivý vývoj byla do třetí třetiny sestava domácích vyšperkována nasazením tzv. „vlčáků“ (DMO borců). Výsledek zápasu nebyl tímto taktickým prvkem nikterak ohrožen, spíše naopak. Takový Kamil Chudomský pohrdl dvěma vyloženými brankovými příležitostmi. Tváří v tvář olomoucké svatyni se mu v zakončení trestuhodně nezadařilo zvednout puk a přítomné pardubické fanynky (nejen ony, samozřejmě) pouze zklamaně vydechly. Přesto však mohla na straně domácích po závěrečné siréně zavládnout všeobecná spokojenost, počínaje brankářem Petrem Bočkem, jenž vychytal čisté konto, přes všechny aktéry, kteří v pardubickém dresu zasáhli do hry, a konče výtečnými fandy na tribunách. Jsou to právě domácí příznivci, kteří si zaslouží hlubokou poklonu nejen za parádní atmosféru, kterou po celý zápas neúnavně vytvářeli, ale i za dlouhodobou aktivní podporu.