SHK Mustangové AUTO IN v Superfinále ČSHL neprolomili smolnou sérii se Zlínem

05.02
2018

SHK Mustangové AUTO IN v Superfinále České Sledge Hokejové Ligy neprolomili smolnou sérii se zlínskými a tak mistrem se stal opět Zlín. Byli za poslední čtyři roky nejblíže jak mohli, třikrát vedli o dva goly a přesto to nepřineslo titul.

Začátek zápasu měl Zlín velký tlak, který proměnil v druhé minutě golem. Pardubice se do zápasu dostávali pomalu a tížené branky na 1:1 se dočkali v začátku sedmé minuty. Dále do konce první třetiny to byla přetahovaná o pásmo, ale výsledek se razantně změnil až na začátku druhé třetiny, kdy se našim borcům podařilo dvakrát v krátkém rozmezí za sebou skorovat a ujali se vedení 3:1. Celá druhá třetina se pak nesla v přetahované o góly a tak se skóre zastavilo na 5:5. Třetí třetina byla o tom, kdo udělá první chybu. Par se jich objevilo, ale žádná neskončila gólem, až čtyři minuty před koncem po velmi sporné situaci Zlín vstřelil gól, na který už Pardubice nedokázali zareagovat. Poslední tečkou pak byl již v posledních sekundách nic neměnící gol na  5:7.

Šli jsme do zápasu s jistou taktikou a ta přinášela ovoce, ale nedokázali jsme v průběhu zápasu reagovat na skóre a více se zaměřit na obranu. Individuální chyby nebo nepovedené zákroky nás dostali do situací, které Zlín trestal a každým gólem si vléval více energie do žil. K situaci před rozhodujícím šestým golem Zlína se nebudu vyjadřovat, tohle bylo prostě fatální chyba a NÉ našeho hráče.

Mrzí to i s ohledem na fakt, že nejlepší hráč ligy Pavel Kubeš je z Pardubic, rovněž tak i střelec Bernard Hering a v all stars z pěti hráčů jsou tři, ke dvěma zmíněným ještě Pavel Doležal. Čtvrtým oceněným Mustangem byl za zdravé hrající Marek Michalec.

Jinak kdo sledoval celou sezónu, viděl odhodlání a zase o kousek více té hokejovosti a za to klukům z týmu děkuji. Máme stále na čem pracovat a doufat. Moc velké díky fanouškům, kteří náš tým podporují nejen na domácích zápasech, ale i venkovních a jsou součástí jako další hráč na ledě.

Moc děkujeme našim sponzorům. Bez generálního sponzora AUTO IN Pardubice by to bylo moc těžké. Rovněž si vážíme velké podpory Pardubického kraje, Magistrátu a Dynama Pardubice. Nechci zapomenout ani na ČSOB Pojišťovnu, Střída Sport, Voatt, IKOVTRADE, RYKOBITO EOP SAHM, Dobrá voda Petr Boček, a další. Hokejová sezona je finančně náročná a my jsme amatéři, kde si většina kluků prošla nějakým životní (zdravotním) dramatem a kteří musejí i přes to pracovat a kloubit své povinnosti a plné klubové nasazení (treningy i dvakrát týdne po nocích). Moc díky Vám všem a budeme makat dál a snažit to příští rok prolomit.