Slovenské vítězné trápení

25.02
2016

V sobotu 20.2.2016 jsme vycestovali na odložené zápasy z důvodu reprezentačního turnaje v Japonsku. Další důležité zápasy nás zavedly až na Slovensko do Dolného Kubína a na Moravu do Zlína. Naštěstí na tuto dlouhou a náročnou cestu jsme dostali zápůjčeny dvě dodávky od našeho nového generálního sponzora Ford AUTO-IN. Bohužel na víkendové zápasy jsme jeli v okleštěné sestavě, kdy nám chyběl v útoku elitní útočník Hering a základní pilíře obrany, beci Richard Buhr a Tomáš Kvoch.

Sobotní zápas se odehrál ve večerních hodinách na Slovensku v Dolném Kubíně. Začátek zápasu se odehrával z obou stran v opatrném duchu, ale hned na začátku byl po sporném momentu vyloučen ve čtvrté minutě pardubický hráč Lukáš Kořínek. Naštěstí jsme se přesilovce dokázali ubránit a v sedmé minutě se nám podařilo vstřelit první gól zápasu. Střelecky se prosadil Pavel Doležal za asistence Pavla Kubeše. Zápas nadále probíhal s mnoha šancemi na obou stranách, zejména ve druhé třetině bylo hodně promarněných příležitostí, ale na druhou stranu je potřeba vyzdvihnout bravurní výkony obou brankářů, kteří dokázali svými excelentními zákroky spoustu příležitostí zmařit a útočníky tak připravit o gólovou radost. Ani na konci druhé třetiny při opětovném vyloučení Kořínka se nepodařilo domácím srovnat stav. Ale hubené vedení 0:1 vnášelo do pardubických řad nervozitu. Třetí třetina se opět odehrávala v bojovném duchu a s velkými šancemi na obou stranách, nepřesným zakončením nebo nedůrazem v brankovišti. Chybělo i trochu toho gólového štěstí. Až ve 39. minutě zápasu se konečně prosadil i Marek Michalec a se štěstím zvýšil náskok pardubických Mustangů na 0:2. Přesto i v závěru třetí třetiny tlak domácích nepolevoval, snaha o snížení a zdramatizování zápasu byla velká. Nastřelené břevno ve 41. minutě je toho důkazem. V hektickém závěru zápasu v poslední minutě ujel domácím obráncům Pavel Doležal a z posledních sil se mu podařilo gólově zakončit na konečných 0:3.

Zápas skončil vítězstvím Pardubic, ale nutno říci, že na výsledek jsme se nadřeli. Neproměněné šance a uhájení hubeného náskoku do poslední třetiny nás stálo mnoho sil, které nám pak chyběly v nedělním zápase se Zlínem.