Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Smolný závěr číslo 2

11.11
2014

Necelých 20 hodin poté, co Mustangové v nervy drásajícím utkání získali bod, přivítali na svém ledě Žraloky z Karlových Varů. Hostům, kteří ve včerejším utkání rozstříleli České Budějovice, scházel v sestavě zraněný reprezentant Hrbek. Přesto byli Žraloci považováni za favorita a Mustangové vstupovali do utkání s cílem neudělat ostudu a jasným pokynem snažit se střílet z každé pozice.

Tento pokyn příkladně splnil kapitán Pavel Kubeš, který po spolupráci s Motyčkou poslal puk směrem k Machově svatyni, brankář puk pouze vyrazil, ten se dostal ke zcela volnému Michalcovi, pro kterého nebyl problém doklepnout puk do prázdné branky a poslat domácí po 17 vteřinách do vedení. Vedoucí branka domácích Žraloky zaskočila a vázla jim kombinace, kterou domácí v pohodě zachytávali ve středním pásmu. Žraloci to zkoušeli především ranami z dálky, ale naštěstí pro domácí neměl především Berger dobře seřízená mířidla. Pardubičtí nepouštěli Žraloky do blízkosti Bočka. Ti se tak dostávali pouze ke střelám z dálky, se kterými si pozorný Boček věděl rady. Domácí spoléhali především na brejky. Po jednom takovém ujel všudybyl Pavel Kubeš a vynutil si faul hostujícího kapitána Bergera. Pardubickým se přesilová hra vůbec nepovedla. Útočnou snahu domácích brzdila nepřesná kombinace a Žraloci pohodlně vyhazovali puky z obranného pásma. Ve 14.minutě, do té doby pozorné obraně domácích, ujel Geier. Naštěstí pro domácí nezamířil přesně. Po první třetině, která příliš vzrušení nenabídla, mohli být spokojenější domácí. Druhá třetina byla z diváckého pohledu daleko zajímavější. Nejprve po buly netrefil branku tento víkend agilní Michalec. Na druhé straně odpovídal stejnou mincí Berger. Poté se projevilo staré otřepané nedáš dostaneš. V minutě dvacáté první domácí Michalec s Kubešem dostali puk do útočného pásma, kde si puk za bránou našel Motyčka, objel branku a poslal puk (pravděpodobně s odrazem o Machovu masku) do branky. Mustangové se tak překvapivě dostali do vedení o dvě branky. To byl impulz pro hosty, kteří v zápětí odpověděli velkým tlakem. Domácí se s vypětím všech sil ubránili. Z protiútoku mohl vedení domácích pojistit Motyčka, který po krásné kombinaci pálil z mezikruží jen do Machovy lapačky. Vary opět odpověděly tlakem. Nejprve nepropálil z dobré pozice hráz před sebou Berger. O chvíli později minul před pardubickou brankou zcela osamocený Očenášek. Ve 26.minutě vybojoval puk na modré Richard Buhr, posunul ho na Motyčku a ten ujel Karlovarské obraně. Radost mu ovšem zkazil skvělý Mach. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že se jednalo o klíčový zákrok zápasu. O 42 vteřin později totiž nechali Pardubičtí dorážet hosty před Bočkem a na čtvrtý pokus se mohl z gólu radovat Geier. Poté se začala na domácích projevovat únava ze včerejšího utkání a Žraloci se dostávali do tlaku. Když už se zdálo že domácí tlak ustojí a půjdou do šatny s vedením, našel Geier přihrávkou Bergera a ten trefil šibenici domácí svatyně.

Do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodné stavu. Ovšem psychická výhoda byla na straně hostů. Na začátku třetí třetiny nabídl domácím přesilovku svým faulem Forgo. Domácí s přesilovkou naložili mizerně. Jediný kdo si na tuto přesilovku odnesl vzpomínku je rozhodčí, který byl zasažen vyhozeným kotoučem do nohy. Od té doby se stále zřetelněji projevovala na domácích únava. Nejvíce to bylo vidět na domácím kapitánu Kubešovi, kterého začali sužovat křeče. Ve 39.minutě po chybě domácích se na Bočka řítila dvojice Berger Geier, Boček ovšem skvěle zasáhl a držel naděje domácích. Na druhé straně, z ojedinělé akce, pozdravil Macha střelou přímo do lapačky Michalec. Ve 42.minutě už domácí obrana nevydržela. Berger po Geierově přihrávce nejprve trefil jen tyčku, ale odraženou střelu si dojel a pohodlně doklepl do prázdné branky. Po inkasované brance se domácí nesložili a pokusili se o závěrečný tlak. Ten vyvrcholil v momentě, kdy se z posledních sil vydal napadat s rozehrávkou váhajícího Bergera živou vodou politý Kubeš společně s Motyčkou a dostal se tak 5 vteřin před koncem ke střele, která trefila Macha do lapačky a ke smůle domácích odskákala mimo. Domácí tak může mrzet, že po velmi dobrých výkonech mají z tohoto víkendu pouze bod. Může se ovšem stát, že tento bod bude mít v konečném účtování cenu zlata.

Foto ze zápasu najdete ve Fotogalerii.

Průběh zápasu je možné si přečíst na Onlajnech.

Zhodnocení víkendových zápasů v rozhovoru s trenérem...