Start do nového ročníku ligy se povedl na výbornou

27.09
2015

Naše první víkendové dvojzápasy nového ročníku České sledge hokejové ligy 2015/2016 se konaly na moravských hřištích. První zápas nás čekal na hřišti SOHO Kohouti Olomouc. S tímto týmem jsme v minulém ročníku bojovali o postupové místo do play-off. Do Olomouce jsme vyrazili posíleni o nového hráče Bernharda Heringa, ale na druhou stranu nám chyběli někteří hráči ze základního kádru.

Zápas se odehrával od začátku pod naší taktovkou a už ve druhé minutě jako správný kapitán týmu zavelel ke zteči olomouckých bran kapitán Pavel Kubeš, který vstřelil úvodní branku zápasu a a našeho týmu v novém ročníku ligy. Zápas nadále pokračoval většinou v obranném pásmu Olomouce, v deváté minutě se prezentoval pěkným pasem Hering na volného Pavla Doležala, který kotouč uklidil do brány. Od 11. minuty jsme měli možnost přesilové hry, kterou jsme nevyužili, ale vzápětí ve 13. minutě přidal třetí gól do sítě Olomouce Hering. Ovšem v závěru první třetiny naše obrana dvakrát zaspala. V prvním samostatném úniku  se podařilo domácím snížit na 3:1, ve druhém případě po stejné situaci vše zachránil rychlý Tomáš Kvoch.

Druhá třetina už byla poněkud neklidná v našich řadách, většinou se odehrávala ve středním pásmu. Domácí začli lépe bránit a nepustili nás k výraznějším šancím. Pokud se někdo z našich hráčů dostal do šance, byla střelba mimo tři tyče. Druhá třetina tak skončila bez branek.

Ve třetí třetině se olomoučtí snažili něco vymyslet pro zvrat utkání, ale naše obrana zůstala pevná. Nám se naopak v útoku podařilo hru zklidnit oproti druhé třetině a během jedné minuty vstřelit dvě branky (Michalec, Hering) a tak odskočit na rozdíl čtyř gólů. Olomouc jsme už k ohrožení naší svatyně nepouštěli, jejich útočníci pouze hrozili náhozy ze středního pásma, ale s tím Vlasta Drahý neměl velké problémy. Protože jsme zápas měli pod kontrolou a naše výrazné vedení umožnilo tak trenérovi protočit ve hře všechny hráče. V závěru třetí třetiny přidal šestou branku Pavel Kubeš, a tím uzavřel naši výhru v prvním ligovém zápase nového ročníku ligy.