Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Startuje obměněná Česká sledge hokejová liga 2015/2016

25.09
2015

Další ročník České sledge hokejové ligy je tu a s ním i jedna z největších revolucí v historii této soutěže. Okruh účastníků se ze šesti zvyšuje hned na deset, soutěž získává výrazný mezinárodní charakter a změnou prošel i herní systém. Ligová sezóna odstartuje v sobotu 26. září 2015, první buly dopadne na led mezi hokejky Karlových Varů a Dolného Kubína. Úřadující mistři ze Zlína budou na výsluní do 19. března 2016, kdy titul najde nového majitele.

Do ligy se po pauze vrací Studénka, doprovázena nově založeným klubem z Litvínova, jenž úzce spolupracuje s Drážďany a rapidně zvedne počet německých hráčů v české soutěži. Mezinárodní aspekt ještě zvýrazňuje účast slovenského týmu pod hlavičkou Dolného Kubína, který bude své domácí zápasy hrát v Púchově, a rakouské Vídně. Oba zahraniční kluby obdržely pro svůj start souhlas prezidenta Českého svazu ledního hokeje JUDr. Tomáše Krále.

Změnou prošel také hrací model soutěže. Na základě rozhodnutí Valné hromady České sledge hokejové asociace je zrušeno play-off a deset účastníků se utká každý s každým jednou doma a jednou venku. Na základě umístění v tabulce si poté první s druhým zahrají jedno superfinále o titul, stejně tak třetí se čtvrtým jedno utkání o bronz. Tyto zápasy budou odehrány na ledě lépe postavených celků.

Standardem již je možnost sledování aktuálního vývoje zápasů na onlajny.com. ⇒