Studénka zdolala Mustangy, řádil sedmibodový Lisov

12.12
2018

Důležitý souboj druhých Mustangů a třetí Studénky měl jednoznačného hrdinu. Stal se jím ruský útočník Dmitrij Lisov, který skvělým individuálním výkonem přispěl k vítězství 7:3. Podílel se na všech brankách svého týmu a zejména díky němu si tři body veze domů Studénka.

Pardubice – Studénka 3:7 (1:3, 0:1, 2:3)

Zajímavé utkání odstartovalo velmi svižně a již po třech minutách hry jsme viděli efektivní zahraniční kooperaci v dresu Studénky. Lisov v přečíslení připravil puk pro Sandra Kalegarise, který poprvé prostřelil brankáře Bočka. Mustangové první třetinu nedokázali eliminovat převahu soupeře a po dvou gólech ruského šikuly Dmitrije Lisova inkasovali hned třikrát. Útěchou jim mohla být kontaktní branka Bernharda Heringa ze čtrnácté minuty, který vyhrál souboj s brankářem a do odkryté klece vykřesal naději.

V prostředním dějství již Mustangové dokázali na Zimním stadionu v Čáslavi pořádně potrápit defenzívu soupeře, gólman Martin Kudela musel vytáhnout řadu kvalitních zákroků. Pardubičtí dopláceli na díry ve vlastní obraně, po úniku Kalegarise je zachránilo břevno, samostatný nájezd Sylwestera Flise však již skončil v jejich síti.

Závěrečné dějství nabídlo ještě větší gólovou přestřelku, všechny ale zastínil Dmitrij Lisov, který se podílel hattrickem a čtyřmi asistencemi na všech gólech svého týmu. „K mému osobnímu výkonu přispěl hlavně tým skvělou obranou, kterou vytvořil možnosti pro rychlé protiútoky,“ skromně chválil spoluhráče sám Dmitrij LIsov. „Zvládli jsme důležitý zápas. Pardubice hrají silový hokej, bojují o každý bod a vítězství je pro nás hodně cenné,“ dodal.

Právě bránit Lisova bylo pro pardubické Mustangy to nejtěžší. „Je těžké ho zastavit. Je fyzicky jinde, umí přemýšlet. Přirovnal bych to k tomu, když hráč z NHL půjde hrát druhou či třetí českou hokejovou ligu. Bylo to hlavně o něm a o Kalegarisovi,“ uznal pardubický kapitán Pavel Kubeš. Studénka zvítězila 7:3 a na Mustangy se dotáhla již jen na rozdíl jediného bodu.