Těsné vítězství nad nováčkem z Litvínova

29.02
2016

Po sobotním utkání v Karlových Varech se pardubičtí sledgehokejisté přesunuli do Litvínova, kde nastoupili v sestavě oslabené o lídry Pavla Kubeše, Motyčku a Heringa proti týmu HC Litvínov (sledge).

Zápas začal v 11:00. Pardubice vstoupily do zápasu trochu zlehka a tak se první střely dočkali litvínovští. Pak už šlo vše podle plánu a puk byl na hokejkách pardubických, kteří se dostali do mírného tlaku. Pavel Doležal po nahrávce Richarda Buhra otevřel skóre – 0:1.

Po zbytek první třetiny se nic zvláštního nestalo. Litvínov nevyužil ani přesilovku, kdy na trestnou lavici odjel Michalec. Po celou dobu měli puk na hokejkách Mustangové. Pak už bylo jen pár střel na branku Litvínova i Pardubic, ale žádná nebyla nebezpečná.

Na začátku druhé třetiny si Litvínov vypracoval tlak, ale pardubický brankář Petr Boček kryl všechny střely, a tak i po tlaku domácích zůstal stav stále 0:1 ve prospěch Pardubic. Mírný tlak se přesunul na hokejky hostujících, ale ti se po faulu Kořínka dostali do oslabení. Za necelou minutu fauloval i domácí hráč a tak se síly na ledě srovnaly. Po zbytek třetiny to byla „holomajzna“ – omlouvám se za to slovo, ale puk sice byl na hokejkách Pardubic, ale všichni hráči do jednoho se po ledě motali a nedrželi si pozice… Naštěstí měly Pardubice lehkou převahu. Do konce druhé třetiny se opět nic nestalo a tak zůstal stav po dvou třetinách stále těsný ve prospěch Pardubic - 0:1.

Po „suché“ úpravě ledu začala třetí třetina – Pardubice nastoupily v oslabení, protože na konci druhé třetiny dostal trest Tomáš Kvoch za držení. Je to smutné, ale i když je puk téměř stále na hokejkách Pardubických hráčů, pokračuje „holomajzna“ z druhé třetiny. Litvínov se za celou třetí třetinu dostal pouze k jednomu útoku a nebezpečně vystřelil, ale ránu s přehledem kryl pardubický brankář Petr Boček. Puk byl po většinu času na hokejkách pardubických sledgemanů, ale ti se pouze motají a stále kolem dokola střílí po zemi do skrumáže a znovu a znovu… V zápase se dostal k dobrým střelám i sváteční střelec Richard Buhr – dokonce nastřelil i břevno a je škoda, že to tam nespadlo, protože by si to zasloužil. Ke konci třetí třetiny se k puku dostal Marek „Mára“ Michalec, který si zachoval chladnou hlavu a nevystřelil z první. Obkroužil si s pukem branku, vyjel před bránu a poslal nechytatelnou střelu na litvínovského brankáře – 0:2. Po zbytek zápasu pardubičtí drželi puk na svých hokejkách a tím kontrolovali poslední minuty utkání. Mustangové oslabení o lídry týmu nepříliš pohlednou hrou přehráli Litvínov a získali povinné body na ledě nováčka ligy.