Úkol jsme splnili, Moravu jsme dobyli.

29.09
2015

Na Moravu jsme jeli s povinností vyhrát a přivézt domů šest bodů, to se také splnilo. 6:1 s Olomoucí, potažmo 7:3 se Studénkou.

Na Moravu se jelo s tím, že bychom měli být papírově silnější, ale sestava nebyla kompletní a my se museli obejít bez tří hráčů základu. První zápas s Olomoucí byl jednoznačně v našich rukou, ale i hodně spálených šancí. Po první třetině to bylo 3:1 a hrálo se především v obranném pásmu Olomouce. Druhá pak byla z naší strany hodně neklidná a nekompaktní. Ve třetí jsme hru zklidnili, zpřesnili  a trochu takticky pozměnili na což olomoučtí nezareagovali a my přidali ještě další tři goly. Po tomto zápase hraném ve večerních hodinách následoval noční přesun do Studénky. Zde byl začátek v neděli již v 9,45, tudíž moc času na regeneraci nebylo, ale poprali jsme se s tím a i zdejší mančaft obrali o tři body. Zápas sice skončil 7:3, ale jednoznačný rozhodně nebyl. První třetina byla hodně opatrná se zaměřením na defenzivu a i když jsme postupně hru ovládli nedostavili se větší šance nebo golové příležitosti. Druhou jsme začali tlakem a Studénku zmrazili dvěma rychlými góly. Potom jsme však povolili v obraně a zmatek před našim golmanem domácí potrestali gólem. Od té doby se naše hra nesla ve znamení zmatků a nesmyslných chyb, které byly zakončeny obdrženým gólem v naší přesilové hře. Do třetí třetiny bylo nutno si říci pár slov a nabádat hráče k jednoduššímu pojetí hry. To přineslo úspěch a sled tří golů v dvouminutových intervalech. Do konce padly ještě tři góly (dva naše a jeden Studénky) a skóre se zastavilo na 7:3. Zápas jednoznačně ovládla naše posila Bernhard Hering a svůj excelentní výkon proměnil šesti góly v double hattrik. Nutno však podotknout, že až na 10.min druhé třetiny, které nebyly zrovna dle mých představ, si zaslouží celý tým moji pochvalu a jako to bývá u našeho týmu, zahráli si všichni i ti, kteří by díky svému handikepu v jiných týmech zahřívali jen střídačku a nebo nedostali šanci vůbec. Díky všem a 17.10. hurá na Spartu.

Pozitiva - Úkolem bylo vyzkoušet nové hráče s větší herním vytížením, začlenění posily Bernharda Heringa do stabilního základu týmu a nové taktické pojetí hry, to vše se splnilo.

Negativa - ani ne tak negativa, jako spíš nutnost vyjasnit si některé individuální chyby a jejich vyvarování se.