Utrpěli jsme výhru

11.01
2016

V pátek večer přijeli do Pardubic sledgehokejisté ze Studénky. Hned na začátku utkání si hostující zahráli přesilovku, ze které, ale nedokázali nic vykouzlit. Na domácích hráčích bylo vidět, že to přes svátky přehnali s cukrovím a na ledě to byla tragédie. První gól padl v páté minutě, kdy si ve vlastním obraném pásmu vzal puk Hering, projel celé hřiště a nekompromisně zakončil. Ani jeden tým nebyl schopný si pořádně nahrát a dost často to nebyl hokej, ale hra připomínala spíše plácanou. V desáté minutě, po pěkné kombinaci Michalce s Doležalem, první zmiňovaný zvyšuje skóre na 2:0. Ke konci první třetiny udělala domácí obrana několik hrubých chyb, ale Studénka nedokázala tyto chyby potrestat.

Druhá třetina se nesla v duchu té první, nepřesné přihrávky, pokusy o brejky a spousty vyloučení. Až ke konci třetiny překvapil střelou hned po vhazování Hering a dnes dobře chytajícího Kudelu překonává a upravuje výsledek na 3:0.

V poslední třetině bylo několik střel na obou stranách, ale bylo to spíše nahazování nebo střely velmi nepřesné. V půlce třetiny se dokázala Studénka vzpamatovat a pěknou akcí tři na dva přehráli domácí obranu a Hornich snížil na 3:1. Pardubicím se ke konci ještě povedlo vstřelit gól, kdy Hering vyslal pěknou přihrávku na Doležala a ten z první rány trefil odkrytou branku. Na konci to ještě Studénka zkoušela v šesti, ale na konečném výsledku 4:1 to nic nezměnilo.

Dnešní utkání bylo pro pardubické hráče výstrahou k zamyšlení, že toho cukroví bylo opravdu hodně a především kapitán Kubeš Pavel dnes nebyl zrovna ve formě. Tak snad se to do příště zlepší.