V polovině ČSHL držíme třetí pozici

15.12
2015

Po sobotním zápase hraném ve Vídni jsme se ještě večer přesunuli zpátky do Čech, konkrétně do Českých Budějovic. Zde nás čekal jeden z papírově snadnějších soupeřů, tým Kings České Budějovice. Převahu jsme potvrdili hned na začátku první třetiny, kdy skóre ve 2. minutě otevřel první brankou Pavel Kubeš. Většina branek padla v první třetině: 3. minuta Hering, 4. minuta Kubeš, 6. minuta Doležal, 8. minuta Hering. Stav 5:0 zkorigoval v 11. minutě za domácí Kalina a snížil stav na 5:1. I druhá třetina se odehrávala ve stejném duchu, díky jasnému skóre dostali příležitost i další hráči týmu a snažili jsme se hrát více kombinační hokej s adresnými přihrávkami. Druhou a třetí třetinu bylo k vidění množství hezkých kombinačních akcí, ale i neproměněných střel. Po jedné pěkné kombinační akci si Hering vstřelil hattrick. Obránce Kubeš našel na útočné modré dlouhým pasem Hýbnera, který posunul puk mezi hráče Budějovic na Heringa rozjetého po levém křídle. Ten si tak ve druhé třetině vystřelil hattrick a přidal i čtvrtý gól. Ale spousta gólových šancí zůstala neproměněna, po pěkných přihrávkách před bránu soupeře stále na některých hokejkách vládne nejistá ruka a nepřesné zakončení. Ve třetí třetině upravili skóre na konečných 9:1 pro Pardubice ještě Kubeš a Doležal. Víkendové zápasy hrané venku nám tak přinesly povinné a důležité body do konečného zúčtování.

Nyní se Česká sledgehokejová liga po Novém roce přehoupne do druhé poloviny, u týmů se prohodí role domácích a hostů. Druhá část ligy startuje 9. ledna 2016, kdy na domácím ledě přivítáme Kohouty z Olomouce.

Díky všem fanouškům a sponzorům za podporu v roce 2015 a přejeme klidné vánoce a krásný Nový rok 2016!