Vídeň odjela s půltuctem

14.03
2016

K poslednímu zápasu základní části nastoupili pardubičtí proti týmu z Vídně. Domácím chybělo hned 5 hráčů: obránci Štěpják  a Jiří Kubeš, v útoku chyběl německý střelec Hering, Motyčka a Hýbner. Na druhé straně chyběl italský internacionál Kaligaris. Do sestavy domácích se naopak vrátil kapitán Pavel Kubeš. Pro domácí to byla velká vzpruha a dokázali se vyrovnat s absencemi lépe. Na druhé straně se absence největší hvězdy Rakušanů ukázala být neřešitelným problémem.

Domácí od počátku zatlačili svého soupeře do jeho obranného pásma. Ve druhé minutě měl na holi úvodní branku Kvoch, ale přestřelil. Ve třetí minutě se do šance dostali Kubeš s Richardem Buhrem. Kubeš zvolil střelu, kterou fantastickým zákrokem zmařil brankář hostí. Na počátku 4. minuty fauloval Kořínek a usedl na trestnou lavici. To, že jsou domácí v oslabení, je vůbec netrápilo a i nadále svírali hosty v kleštích. V 7. minutě se dostal do šance domácí všudybyl Kubeš, ovšem přestřelil. O 80 vteřin později při signalizované výhodě Kubeš prošel podél mantinelu a našel u tyčky Michalce, který zakončil do prázdné branky a poslal domácí do vedení. Vídeň měla celý zápas problém vůbec vyhodit puk z vlastního pásma a bylo jen otázkou, kde se zastaví skóre. Na počátku 10. minuty v pokračujícím tlaku doráželi před brankou Kolek s Michalcem, za čárou ovšem puk neskončil. Vzhledem k průběhu utkání si mohl trenér Tereska dovolit zapojit všechny hráče již v první třetině. V momentě, kdy do hry poprvé posílal Vojtěcha Buhra, ještě netušil, jak šťastnou měl ruku. Vojtěch Buhr v útočném pásmu obral váhajícího obránce, posunul puk na kapitána Kubeše, který našel před brankou Kořínka a ten se ve 12. minutě nemýlil a uklidnil domácí. Na počátku 13. minuty byl vyloučen Eberdofer. Eberdofer vydržel za katrem jen 7 vteřin. Michalec vyhrál buly a našel přihrávkou domácího kapitána a ten nezaváhal. Na počátku 14. minuty završil snových 87 vteřin Pavel Kubeš již čtvrtým gólem. Na světelné tabuli tak svítilo po první periodě skóre 4:0 pro domácí.

Ve druhé třetině přikovali domácí hosty do obranného pásma. Vídeň nebyla schopna se 5 minut dostat z obranného pásma. Ve 23. minutě se dostal do šance Michalec s Kubešem a Horníčkem. Prvně jmenovaný ovšem místo nahrávky volil zakončení, které se vůbec nepovedlo. Ve 26. minutě dokonal hattrick Pavel Kubeš. O 39 vteřin později našel Pavel Doležal skvělým pasem domácího veterána Kolka. Ten ovšem tečí minul. Ve 28. minutě poslal Doležal krásnou přihrávku do předbrankového prostoru. Nikdo z číhajících domácích však puk neusměrnil. Půl minuty před koncem třetiny se dostal do šance Pavel Kubeš ale trefil jen lapačku brankáře. 17 vteřin před koncem se na kruhu pro vhazování sám objevil Richard Buhr. Šanci mu ovšem zmařil skvělým zákrokem hostující gólman. Vídeňští hráči si velmi oddechli, když zazněla siréna ukončující prostřední část. Druhá třetina skončila výhrou domácích 1:0 a to jen díky skvěle chytajícímu Ossimitovi v brance hostů.

Třetí třetina začala v docela poklidném tempu, domácí drželi puk na holích a v klidu kontrolovali průběh zápasu. Až na počátku 36. minuty se do šance dostali Kvoch s Kubešem, ale nezakončili přesně. Ve 37. minutě si odražený puk našel Kolek, který ovšem brankáře neprostřelil. V dalších příležitostech neuspěli postupně Michalec, Kubeš ani Kořínek. Ve 42. minutě po vyhraném buly se ke střele dostal Kvoch, střela mu však nesedla. K puku se dostal Vojtěch Buhr, našel před brankou Pavla Kubeše a ten vstřelil šestý gól. Ve 44. minutě se dostal do nájezdu opět Pavel Kubeš, trefil ovšem pouze masku gólmana. Zápas tak skončil pohodovým vítězstvím domácích. Brankář domácích Drahý se dnes zařadil pouze mezi diváky a připsal si nejsnadnější nulu v životě.

Pardubické čeká v této sezóně už jen poslední zápas na ledě pražské Sparty, kde se rozhodne o držiteli bronzových medailí. Velké poděkování jak za dnešní zápas tak celou sezónu zaslouží skvělí fanoušci, kteří byli vždy šestým hráčem.