Víkendový dvojzápas se Spartou vyšel lépe Mustangům

18.11
2018

V sobotu vyrazili SHK Mustangové AUTO IN do Prahy vyhrát zápas proti Spartě. Hned od začátku bylo nasazeno velmi vysoké tempo a hrálo se hodně do těla. Hra se přenášela na obě strany a většinou vycházela lépe pardubickým Mustangům. Přesto však vstřelili první branku domácí a dostali se do vedení. Netrvalo dlouho a Mustangové dokázali skóre vyrovnat. Spartě brzy došly síly a většinu času se pouze bránila pardubickému útoku, který však nedokázal překonat obranu a brankáře Sparty. Nakonec byl úspěšný kapitán Mustangů a pardubičtí se tak ujaly vedení 2:1. Ve třetí třetině se hrálo většinou u domácího celku, kdy Pardubice přidaly další gól a upravily tak konečné skóre na 3:1.

Nedělní zápas se odehrával na zimním stadionu v Pardubicích, kde byla u obou týmů znát únava ze sobotního zápasu. Tento zápas tedy nebyl tak rychlý a tvrdý jako ten sobotní, ale spíše opatrný a šetřily se síly. První gól přišel po chybě sparťanské obrany a Mustangové se tak dostali do vedení. Pardubice měly určitě více ze hry a vytvářely si několik šancí, ale proměnit se podařilo až Michalcovi, který dostal přihrávku před bránu a zasouval do prázdné branky. Občas i Sparta vyrazila dopředu na brejk, avšak nedokázaly překonat pardubického brankaře. Místo toho inkasovaly třetí gól. Šest minut před koncem zápasu chybovala pardubická obrana a Sparta tak vstřelila čestný gól, kterým upravila skoré na konečných 3:1.

Díky získaným šesti bodům obsazují SHK Mustangové AUTO IN v celkové tabulce druhé místo, kdy jsou pouhý jeden bod za Zlínem.